Безплатна видача молока працівникам

Редакція ОП
Оплата праці Вересень, 2009/№ 18
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Безплатна видача молока працівникам

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

Чи видається працівникам закладів охорони здоров’я, які працюють у шкідливих умовах праці, молоко або інші продукти харчування? Чи може лікар-рентгенолог отримувати такі продукти?

(м. Одеса)

 

Безплатну видачу молока за встановленими нормами передбачено працівникам, які працюють у шкідливих умовах праці, згідно зі

ст. 166 Кодексу законів про працю України. Нормативним актом з цього питання є постанова Держкомпраці та Президії ВЦРПС «Про порядок безплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці» від 16.12.87 р. № 731/П-13 (далі — постанова № 731). Постанова № 731 застосовується на території України через відсутність аналогічного нормативного акта України.

Підприємствам та установам надано право самостійно вирішувати всі питання, пов’язані з безплатною видачею молока працівникам, шляхом затвердження Переліку хімічних речовин та шкідливих умов праці, за роботу в яких в профілактичних цілях рекомендоване вживання молока, що оформлюється як додаток до колективного договору (

ст. 13 КЗпП та ст. 7 Закону України «Про охорону праці»).

Постановою № 731

визначено, що безплатна видача молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, здійснюється за таких умов:

а) молоко надається по 0,5 літра за зміну, незалежно від її тривалості, у дні фактичної зайнятості працівника на роботах, пов’язаних з виробництвом або застосуванням хімічних речовин, передбачених у Переліку;

б) видача та вживання молока мають здійснюватися в буфетах, столових чи спеціально обладнаних приміщеннях;

в) забороняється виплачувати гроші замість видачі молока, видавати молоко за одну чи декілька змін наперед або за минулі зміни, видавати молоко додому, замінювати іншими товарами та продуктами (крім рівноцінних — кефіру, кислого молока, мацоні);

г) молоко не видається працівникам, які одержують лікувально-профілактичне харчування у зв’язку з особливо шкідливими умовами праці.

Отже, відповідно до наведеного пункту «а» лікар-рентгенолог матиме право на отримання молока незалежно від тривалості зміни за умови включення його посади до вищезазначеного Переліку в колективному договорі.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд