Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Право на щорічну відпустку жінки, яка працює та одержує допомогу по догляду за дитиною до трьох років

Редакція ОП
Оплата праці Березень, 2010/№ 6
Друк
Відповідь на запитання

П

раво на щорічну відпустку жінки, яка працює та одержує допомогу по догляду за дитиною до трьох років

 

Наталія ГРЕЧКО, головний спеціаліст Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

Жінка працює на умовах неповного робочого часу та одержує допомогу по догляду за дитиною до трьох років.

Коли в неї настає право на одержання щорічної основної відпустки та якої вона має бути тривалості?

(м. Полтава)

 

Власник або уповноважений ним орган на прохання жінки, яка має дитину віком до 14 років, зобов’язаний установлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (п. 1 ст. 56 КЗпП).

Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за бажанням дійсно може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома, не втрачаючи при цьому права на одержання державної соціальної допомоги, як передбачено ст. 179 КЗпП та ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Ураховуючи ч. 3 ст. 56 КЗпП, що робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників, час фактичної роботи (у тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (п. 1 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). Тому на підставі ч. 1 ст. 75 КЗпП щорічна основна відпустка має надаватися жінці тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований рік, який відлічується після виходу на роботу на умовах неповного робочого часу.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі