Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Із розрахункового періоду для визначення суми відпускних виключаються дні відпустки за свій рахунок

Редакція ОП
Оплата праці Травень, 2010/№ 10
Друк
Відповідь на запитання

Із розрахункового періоду для визначення суми відпускних виключаються дні відпустки за свій рахунок

 

Неля СИНЬКО, начальник відділу Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати й умов праці Міністерства праці та соціальної політики України

 

Як правильно нарахувати заробіток за час відпустки працівникам, які були у відпустці без збереження зарплати, працювали на умовах неповного робочого тижня?

(м. Рівне)

 

Згідно з

ч. 3 ст. 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не призводить до жодних обмежень обсягу трудових прав працівників, тобто робота на умовах неповного робочого дня або неповного робочого тижня не спричинює скорочення тривалості їх щорічної відпустки або ненадання їм інших додаткових відпусток.

Абзацом шостим п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100

, передбачено, що час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду. Ця норма стосується, зокрема, таких випадків:

— якщо працівники з не залежних від них причин працювали в режимі неповного робочого тижня (наказом по підприємству працівників відділу, цеху тощо було переведено на роботу на умовах неповного робочого тижня у зв'язку з неможливістю забезпечити їх роботою протягом нормальної тривалості робочого тижня);

— якщо працівникам надавалися відпустки без збереження заробітної плати згідно зі

ст. 25 і 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504).

Отже, середньоденна заробітна плата для оплати часу щорічної відпустки визначається діленням сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року або меншого фактично відпрацьованого періоду, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, установлених законодавством (ст. 73 КЗпП), а також на кількість робочих днів, протягом яких працівник не працював, при неповному робочому тижні з не залежних від нього причин (наказом по підприємству працівників відділу, цеху тощо було переведено на роботу на умовах неповного робочого тижня у зв'язку з неможливістю забезпечити їх роботою протягом нормальної тривалості робочого тижня) і на кількість календарних днів перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати, наданій згідно зі ст. 25 і 26 Закону № 504. Вихідні дні з розрахунку не слід виключати, оскільки відпустки надаються в календарних днях, а оплачуються календарні дні відпустки. Отриманий результат помножують на кількість календарних днів відпустки.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі