Новини та події

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Жовтень, 2010/№ 20
Новини

«ПЕНСІЙНІ» ПІЛЬГИ ДЛЯ СТРАТЕГІЧНО ВАЖЛИВИХ ТА ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Верховна Рада прийняла Закон України «Про скорочення заборгованості перед Пенсійним фондом України підприємств, які мають стратегічне значення, та вугледобувних підприємств і відновлення пенсійних прав їх працівників» від 09.09.2010 р. № 2508-VI (далі — Закон № 2508).

Закон № 2508 регулює питання погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, і списання штрафів та пені вугледобувним підприємствам з метою дотримання права працівників цих підприємств на належний рівень пенсійного забезпечення і недопущення погіршення фінансового стану цих підприємств.

Дія Закону № 2508 поширюється

на підприємства незалежно від форми власності та виду діяльності, що належать до Переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою КМУ від 23.12.2004 р. № 1734.

Так, на умовах, визначених Законом № 2508, зазначеним підприємствам

може бути розстрочено суми:

простроченої заборгованості зі сплати пенсійних внесків (недоїмки), що виникла на день набуття чинності Законом № 2508;

штрафів та пені, які нараховані та не сплачені або підлягають нарахуванню на день набуття чинності Законом № 2508 (12.10.2010 р.).

Суми недоїмки і суми штрафів та пені може бути розстрочено строком до 60 календарних місяців з дня укладення відповідного договору з територіальним органом Пенсійного фонду. Звернення страхувальників щодо розстрочення недоїмки, які надійшли пізніше 90 календарних днів з дня набуття чинності Законом № 2508, не розглядатимуться.

У разі

прийняття рішення про розстрочення недоїмки штрафи та пеня на розстрочені суми недоїмки не нараховуються. При цьому загальна сума штрафів та пені, що підлягає сплаті до Пенсійного фонду, у разі розстрочення штрафів та пені до:

— 60 календарних місяців становитиме 100 %;

— 48 місяців — 90 %;

— 36 місяців — 80 %;

— 24 місяців — 70 %;

— 12 місяців — 60 %;

— 6 місяців — 50 %.

Для працівників

підприємств, яким розстрочено недоїмку, у системі персоніфікованого обліку період розстрочення враховуватиметься як період, за який сплачено страхові внески в повному обсязі.

Вугледобувним підприємствам штрафи та пеня списуватимуться відповідно до п. 142 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV. У зв'язку з цим положення ст. 3 Закону № 2508 щодо погашення пені та штрафних санкцій на такі підприємства не поширюються.

Закон № 2508 набрав чинності

12.10.2010 р.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО ПОРЯДОК грошових ВИПЛАТ ЧЛЕНАМ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ З ПРОВЕДЕННЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ

Постановою Центральної виборчої комісії від 08.10.2010 р. № 397 затверджено Порядок нарахування і виплати заробітної плати та одноразової грошової винагороди членам територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.

Додатком 2 до зазначеної постанови також затверджено форму договору, що укладається між членом виборчої комісії та відповідною територіальною виборчою комісією про здійснення ним своїх повноважень у комісії на платній основі.

Постанову ЦВК «Про затвердження Порядку нарахування і виплати заробітної плати та одноразової грошової винагороди членам окружних, територіальних і дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів» від 20.01.2006 р. № 251 визнано такою, що втратила чинність у частині нарахування і виплати заробітної плати та одноразової грошової винагороди членам територіальних і дільничних виборчих комісій з місцевих виборів.

 

ОБЛІК ТА ОПЛАТА РОБОТИ У ВИБОРЧИХ КОМІСІЯХ

Мінпраці в листі від 19.03.2010 р. № 80/13/116-10 роз'яснило, що членам виборчої комісії (не звільненим від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи) у табелі обліку використання робочого часу зазначається не кількість годин, а проставляються позначки «ІН» — інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних громадських обов'язків).

Крім того, відомство роз'яснило, що законодавство

не передбачає надання працівникам, які брали участь у роботі дільничних виборчих комісій, додаткових днів відпочинку за роботу в цих комісіях у вихідні дні.

 

ІНФЛЯЦІЯ У ВЕРЕСНІ 2010 РОКУ

За даними Держкомстату України, індекс споживчих цін на товари та послуги (індекс інфляції) у вересні 2010 року склав

102,9 %.
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити