Період догляду за дитиною з трьох до шести років зараховується до стажу державної служби і не зараховується до страхового стажу

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Березень, 2011/№ 6
Відповідь на запитання

Період догляду за дитиною з трьох до шести років зараховується до стажу державної служби і не зараховується до страхового стажу

 

Наталія ГРЕЧКО, головний спеціаліст Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

Особа обіймала посаду державного службовця, з якої вийшла у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У зв’язку з хворобою дитини відпустку без збереження заробітної плати продовжено до досягнення дитиною шести років.

Чи буде зараховано час догляду за дитиною з трьох до шести років до загального стажу і до стажу державної служби?

(м. Харків)

 

У разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. Така відпустка може бути використана повністю або частинами, а також може бути використана батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною (

ст. 179 КЗпП).

На одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків — не менше 25 років, для жінок — не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби — не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, — незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку (

ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII).

Відповідно до

постанови КМУ «Про порядок обчислення стажу державної служби» від 03.05.94 р. № 283 до стажу державної служби включається час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у виняткових випадках, якщо за медичними показаннями дитині потрібний домашній догляд, — період додаткової відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку.

З 1 січня 2004 року набрав чинності

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058), згідно з яким і визначається страховий стаж.

Відповідно до

ст. 1 Закону № 1058 страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню згідно з цим Законом і за який сплачено страхові внески.

У

ст. 11 Закону № 1058 наведено перелік осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, до яких, зокрема, належать особи, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Страхові внески до Пенсійного фонду України за цей період сплачуються з Державного бюджету України, а під час догляду за дитиною, якій виповнилося три роки, за цю особу не сплачуються страхові внески.

Таким чином, період

догляду за дитиною з трьох до шести років зараховується до стажу державної служби, але не буде зараховано до страхового стажу.
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити