Виплата надбавки за тривалість безперервної роботи фельдшеру в разі переходу на іншу посаду

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Вересень, 2011/№ 17
Відповідь на запитання

Виплата надбавки за тривалість безперервної роботи фельдшеру в разі переходу на іншу посаду

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

1. Фельдшер виїзної бригади швидкої медичної допомоги має стаж роботи, що дає йому право на надбавку за тривалість безперервної роботи в розмірі 60 %.

Якщо такий працівник перейде на посаду старшого фельдшера відділення швидкої медичної допомоги або фельдшера з приймання викликів та передачі їх виїзним бригадам швидкої медичної допомоги, чи зберігається за ним ця надбавка?

2. Працівника прийнято на 0,5 одиниці посади диспетчера з приймання викликів та на 0,25 одиниці посади фельдшера виїзної бригади швидкої медичної допомоги. Виплата надбавки за тривалість безперервної роботи здійснюється лише за роботу у виїзній бригаді.

Чи правомірні дії адміністрації у цьому випадку?

(м. Хуст, Закарпатська обл.)

 

1. Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я регулюються

спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови оплати праці).

Працівники виїзних бригад швидкої медичної допомоги мають право на надбавку за тривалість безперервної роботи, максимальний розмір якої становить 60 % посадового окладу при стажі безперервної роботи понад 7 років (

п.п. 6 п. 4.1 Умов оплати праці). У разі переходу фахівця з базовою та неповною вищою освітою виїзної бригади на посаду головного (старшого) фельдшера станції (підстанції, відділення) або фельдшера (медичної сестри) — диспетчера з приймання викликів та передачі їх виїзним бригадам швидкої медичної допомоги за ними зберігається право на надбавку за тривалість безперервної роботи на цій посаді (п.п. 12 п. 4.1 Умов оплати праці).

Отже, у цьому випадку за фельдшером виїзної бригади швидкої медичної допомоги зберігається надбавка за тривалість безперервної роботи у разі переходу на посаду старшого фельдшера відділення швидкої медичної допомоги або фельдшера (диспетчера) з приймання викликів та передачі їх виїзним бригадам.

2. Так, правомірні, пояснимо чому. Право на надбавку за тривалість безперервної роботи мають лише працівники виїзних бригад швидкої медичної допомоги. Таке право зберігається за працівниками виїзних бригад тільки у випадках, перелічених у

п.п. 12 п. 4.1 Умов оплати праці, а саме: у разі переходу на роботу на посаду головного лікаря станції швидкої медичної допомоги, його заступників, керівників відділень та підстанцій швидкої медичної допомоги, а також на посаду старшого фельдшера відділення швидкої медичної допомоги або фельдшера (диспетчера) з приймання викликів та передачі їх виїзним бригадам.

Диспетчери з приймання викликів такого права не мають, тому якщо працівника прийнято на цю посаду, надбавка за тривалість безперервної роботи йому не виплачується.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити