Винагорода за авторським договором на створення та використання творів науки, літератури і мистецтва не обкладається ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Квітень, 2012/№ 8
Відповідь на запитання

Винагорода за авторським договором на створення та використання творів науки, літератури і мистецтва не обкладається ЄСВ

 

Ірина НІКУЛОВА, заступник начальника юридичного управління — начальник відділу Пенсійного фонду України

 

Чи включаються до бази обкладення єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування винагороди за авторськими договорами на створення та використання творів науки, літератури і мистецтва?

(м. Харків)

 

Згідно з п. 1, п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) до бази для нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) уключаються нарахована заробітна плата за видами виплат, що складаються з основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР, сума винагород фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, а також оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, і допомога по тимчасовій непрацездатності. При цьому згідно з ч. 7 ст. 7 Закону № 2464 КМУ затверджено перелік виплат, на які не нараховується ЄСВ. Такий Перелік затверджено постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170 (далі — Перелік).

Згідно з п. 9 цього Переліку до бази для обкладення ЄСВ не включається, зокрема, винагорода за авторським договором на створення та використання творів науки, літератури та мистецтва, крім гонорару штатним працівникам редакцій газет, журналів, інших засобів масової інформації, видавництв, установ мистецтва та (або) оплати їх праці, що розраховується за ставками (розцінками) авторської (постановочної) винагороди, нарахованої на цьому підприємстві.

Таким чином, винагорода за авторським договором на створення та використання творів (за договором замовлення), що виплачується фізичним особам (як працівникам, так і непрацівникам підприємства), не обкладається ЄСВ. Якщо штатним працівникам редакцій газет, журналів, інших засобів масової інформації, видавництв, установ мистецтва виплачується гонорар, розрахований за ставками (розцінками) авторської (постановочної) винагороди, то такий гонорар уключається до бази обкладення ЄСВ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити