Порядок включення до розрахунку відпускних різних видів виплат викладачу професійно-технічного училища

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2012/№ 15
Відповідь на запитання

Порядок включення до розрахунку відпускних різних видів виплат викладачу професійно-технічного училища

 

Неля СИНЬКО, начальник відділу з питань оплати праці Міністерства соціальної політики України

 

Викладач професійно-технічного училища йде у відпустку з 01.08.2012 р. по 29.08.2012 р. включно тривалістю на 28 календарних днів (24 серпня — День незалежності України). Із 25.05.2012 р. по 22.06.2012 р. включно цей працівник уже був у відпустці 28 календарних днів. У попередньому році відпустка надавалася йому з 06.07.2011 р. по 31.08.2011 р. включно на 56 календарних днів?

Які виплати включаються до розрахунку середньої зарплати такого працівника для визначення суми відпускних?

За скільки місяців необхідно використовувати дані про зарплату: за 10 навчальних місяців або за 12 календарних місяців?

Дані про зарплату є умовними:

Місяці

Зарплата

Премія квартальна

Премія за навчальний рік

Щорічна винагорода

Відпускні

Премія до Дня учителя

Разом дохід

08.2011 р.

2627,38 — 07.2012

3050,83 — 08.2012

5678,21

09.2011 р.

2372,35

400,00

2772,35

10.2011 р.

2441,83

2441,83

11.2011 р.

2745,17

1560,00

4305,17

12.2011 р.

2928,88

540,00

3468,88

01.2012 р.

3375,98

3375,98

02.2012 р.

3368,42

3368,42

03.2012 р.

3723,74

870,00

4593,74

04.2012 р.

3825,00

3825,00

05.2012 р.

3825,00

866,79 — 05.2012

2600,36 — 06.2012

7292,15

06.2012 р.

467,18

467,18

07.2012 р.

3391,30

3391,30

 

(м. Ковель, Волинська обл.)

 

Розрахунок відпускних, у тому числі й працівникам сфери освіти, здійснюється згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Відповідно до п. 2 Порядку № 100 обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткової відпустки у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані дні відпустки здійснюється виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки.

Працівнику, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, у якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Отже, у викладеній у запитанні ситуації розрахунковий період для визначення суми відпускних є 12 календарних місяців, що передують місяцю, у якому викладач іде у відпустку. Тобто розрахунковий період: серпень 2011 року — липень 2012 року.

Виплати, що включаються до розрахунку середньої зарплати для визначення суми відпускних, визначено в п. 3 Порядку № 100.

Виплати, що не включаються до розрахунку середньої зарплати для визначення суми відпускних, зазначено в п. 4 Порядку № 100.

Розглянемо включення конкретно наведених видів виплат, зазначених у запитанні.

1. Заробітна плата включається до розрахунку середньої зарплати на підставі п. 3 Порядку № 100.

2. Премія квартальна включається до розрахунку середньої зарплати на підставі п. 3 Порядку № 100.

3. Премія за навчальний рік не включається до розрахунку середньої зарплати, оскільки має одноразовий характер (п. 4 Порядку № 100).

4. Щорічна винагорода. Щорічна винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, що виплачується згідно зі ст. 57 Закону України «Про освіту», не включається до розрахунку середньої зарплати для визначення відпускних, оскільки зараховується до одноразових виплат (п.  4 Порядку № 100).

5. Премія до Дня учителя не включається до розрахунку середньої зарплати, оскільки має одноразовий характер (п. 4 Порядку № 100).

6. Відпускні включаються до розрахунку середньої зарплати (п. 3 Порядку № 100). Слід урахувати, що згідно з роз'ясненням, викладеним у листі Мінсоцполітики від 09.12.2011 р. № 1105/13/81-11 (див. «ОП», 2012, № 5, с. 6), виплати, що нараховуються за період, зокрема, відпускні за період, що минув, для розрахунку відпускних мають бути віднесені до заробітку того місяця, за який їх нараховано.

Ураховуючи вищезазначене, наведемо в таблиці суми виплат, що включаються до розрахунку середньої зарплати для визначення відпускних.

 

Місяці

Зарплата

Премія квартальна

Премія за навчальний рік

Щорічна винагорода

Відпускні

Премія до Дня учителя

Разом дохід

Сума заробітку включається
до розрахунку

08.2011 р.

2627,38 — 07.2012

3050,83 — 08.2012

5678,21

3050,83

09.2011  р.

2372,35

400,00

2772,35

2372,35

10.2011 р.

2441,83

2441,83

2441,83

11.2011 р.

2745,17

1560,00

4305,17

2745,17

12.2011 р.

2928,88

540,00

3468,88

2928,88

01.2012 р.

3375,98

3375,98

3375,98

02.2012 р.

3368,42

3368,42

3368,42

03.2012 р.

3723,74

870,00

4593,74

4593,74

04.2012 р.

3825,00

3825,00

3825,00

05.2012 р.

3825,00

866,79 — 05.2012

2600,36 — 06.2012

7292,15

4691,79

06.2012 р.

467,18

467,18

3067,54

07.2012 р.

3391,30

3391,30

3391,30

 

Нагадаємо, що в разі розрахунку суми відпуск­них необхідно врахувати положення п. 10 Порядку № 100. Так, згідно з цим пунктом у разі підвищення тарифних ставок та посадових окладів на підприємстві, в установі, організації згідно з актами законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, уключаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої зарплати за проміжок часу до підвищення, коригуються на коефіцієнт їх підвищення.

Виходячи з відкоригованої таким чином зарплати в розрахунковому періоді визначається середньоденний заробіток. Якщо підвищення тарифних ставок та посадових окладів відбулося в періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, за цим заробітком здійснюються нарахування тільки в частині, що стосується днів збереження середньої заробітної плати з дня підвищення тарифних ставок (посадових окладів).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд