Виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника кількома особами

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Січень, 2012/№ 2
Відповідь на запитання

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника кількома особами

 

Оксана ТКАЧЕНКО, заступник начальника відділу праці і нормативно-інформаційного забезпечення Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

 

Чи може бути виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника навчального закладу покладено не на одного працівника, а, наприклад, на двох працівників цього закладу із відповідним установленням їм обом доплати за виконання таких обов’язків?

(м. Козятин, Вінницька обл.)

 

Відповідно до п.п. 3 п. 3 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298 (далі — постанова № 1298) та п.п. 3 п. 4 наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557) працівники навчальних закладів мають право на встановлення їм доплати у розмірі до 50 % посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників. Така доплата не встановлюється керівникам навчальних закладів, установ освіти та наукових установ, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів навчальних закладів, установ освіти та наукових установ, їх заступникам.

У випадку якщо функціональні обов’язки за посадою, на якій працівник тимчасово відсутній, є вкрай об’ємними і один працівник не має можливості виконувати свою основну роботу та у повному обсязі роботу, передбачену саме на цій посаді, вважаємо, що до виконання частини роботи тимчасово відсутнього працівника може бути залучена ще й інша особа, яка також має право на отримання доплати згідно з вищезазначеними постановою № 1298 та наказом № 557.

Слід відмітити, що чинними Кодексом законів про працю України, Законом України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР та іншими нормативно-правовими актами не передбачено обмеження щодо виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника лише однією особою.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити