Виплата надбавок при погодинній оплаті праці науково-педагогічним працівникам

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Січень, 2012/№ 2
Відповідь на запитання

Виплата надбавок при погодинній оплаті праці науково-педагогічним працівникам

 

Антоніна КЛИМЕНКО, начальник Управління соціально-економічного захисту
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

 

Чи нараховуються надбавки (підвищення) за вислугу років та за почесне звання «народний», «заслужений» до ставки погодинної оплати праці науково-педагогічним працівникам (професору, доценту, старшому викладачу, викладачу) вищого навчального закладу ІІІ — ІV рівнів акредитації?

(м. Київ)

 

Діюча в галузі освіти система організації оплати праці передбачає визначення розміру заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам як за місячними тарифними ставками та посадовими окладами, так і за годинними.

Зокрема, приміткою 2 до додатка 1 до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557), розробленого на виконання постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.02.2002 р. № 1298, посадові оклади (тарифні ставки) за розрядами Єдиної тарифної сітки визначаються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1-го тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт. Разом з тим пп. 13 — 21 Інструкції про оплату праці та розміри ставок заробітної плати професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 02.04.93 р. № 90 (далі — Інструкція № 90), передбачено низку видів роботи, яка оплачується за годинними ставками.

Слід зазначити, що п. 7 наказу № 557 установлено, що з 1 вересня 2005 року Інструкція № 90 застосовується в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним цим наказом.

Статтею 57 Закону України «Про освіту» в редакції від 23.03.96 р. № 100/96-ВР держава гарантує педагогічним та науково-педагогічним працівникам виплату щомісячно надбавок за вислугу років у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи.

Відповідно до п.п. 2б п. 4 наказу № 557 працівникам за звання «заслужений» та «народний» встановлюються надбавки у розмірі відповідно 20 та 40 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

Тобто цими нормативними актами не встановлено вимоги щодо виплати надбавок за вислугу років та за почесні звання у відсотках лише від місячних посадових окладів (ставок заробітної плати).

У спільному листі Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 14.02.2006 р. № 1/9-102, № 02-5/68 стосовно порядку встановлення педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам надбавок і доплат, передбачених пп. 2б, 2в, 2г та 3в, 3г п. 4 наказу № 557, роз’яснюється, що розміри зазначених надбавок та доплат встановлюються залежно від тижневого (річного) навантаження чи обсягу виконуваної роботи.

У роз’ясненні ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 р. № 78 «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту»« від 26.02.2001 р. № 02-8/115 зазначається, що право на виплату надбавок за вислугу років мають також і працівники, які працюють за сумісництвом на посадах педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Тому сума надбавки за вислугу років та за почесні звання «заслужений», «народний» визначається науково-педагогічним працівникам залежно від виконаного обсягу роботи у відсотках до посадового окладу чи ставки заробітної плати, у тому числі годинної.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд