Право на роботу за посадою лікаря-стоматолога-ортопеда
Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
Чи може лікар, який має сертифікат лікаря-стоматолога, працювати на посадах лікаря-стоматолога-ортопеда та лікаря-стоматолога-хірурга?
(запитання з електронної пошти редакції)
Ні, не може . Пояснимо чому.
Відповідно до п. 1 примітки до Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю», затвердженого наказом МОЗ України від 25.12.92 р. № 195, до роботи на посадах лікарів допускаються фахівці, що отримали спеціальну підготовку у вищих навчальних закладах, затверджених цим Переліком, та звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності після проходження інтернатури і атестації на присвоєння звання «лікар-спеціаліст».
Номенклатура лікарських спеціальностей затверджена наказом МОЗ «Про подальше удосконалення атестації лікарів» від 19.12.97 р. № 359. Отже, працювати на посаді лікаря-стоматолога-ортопеда та лікаря-стоматолога-хірурга мають право особи з повною вищою освітою за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа», та які пройшли спеціалізацію за фахом «Ортопедична стоматологія» та «Хірургічна стоматологія» (інтернатура, курси спеціалізації).
Таким чином, лікарю, який закінчив медичний університет, пройшов інтернатуру і отримав сертифікат за спеціальністю «лікар-стоматолог», для допуску до роботи на посадах лікаря-стоматолога-ортопеда та лікаря-стоматолога-хірурга необхідно пройти спеціалізацію за цими спеціальностями з атестацією на присвоєння (підтвердження) звання «лікар-спеціаліст».