Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Оплата праці медпрацівників, які надають первинну медичну допомогу населенню

Редакція ОП
Оплата праці Жовтень, 2013/№ 20
Друк
Відповідь на запитання

Оплата праці медпрацівників, які надають первинну медичну допомогу населенню

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

У державі проводиться широкомасштабне реформування ланки первинної медико-санітарної допомоги. Як оплачувати працю медичних працівників під час організації центрів первинної медико-санітарної допомоги?

(запитання з електронної пошти редакції)

 

У результаті реформування первинної медико-санітарної допомоги на базі амбулаторно-поліклінічних закладів охорони здоров’я (поліклінік, амбулаторій, дільничних лікарень) та їх структурних підрозділів створено мережу центрів первинної медико-санітарної допомоги (далі — Центр ПМСД), основним завданням яких є надання населенню первинної медичної допомоги на певній адміністративно-територіальній одиниці. Тому Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519), для працівників первинної ланки постійно потребують удосконалення.

Так, з метою недопущення зниження рівня зарплати керівних працівників цієї ланки, збереження надбавок за тривалість безперервної роботи та оплати за кваліфікаційні категорії медичним працівникам (у першу чергу — лікарям загальної практики — сімейної медицини, дільничним лікарям-терапевтам, лікарям-педіатрам та середньому медичному персоналу, яких переведено у Центри ПМСД) затверджено наказ Мінсоцполітики і МОЗ від 26.03.2012 р. № 165/194 (далі — наказ № 165/194), зокрема:

— керівникам амбулаторій та дільничних лікарень, що увійшли як структурні підрозділи до складу Центрів ПМСД або до центральних районних, районних та міських лікарень, у разі зменшення зарплати, яку вони отримували до реорганізації, на час роботи на займаній посаді виплачується різниця між зарплатою (без премії), визначеною за попереднім місцем роботи, та розміром зарплати, встановленим за новими умовами оплати праці, на період до зміни умов оплати праці, за яких нові розміри зарплати перевищать діючі (п. 2 наказу № 165/194). Таким чином, усім головним лікарям амбулаторій і дільничних лікарень здійснюється доплата до зарплати, яку вони отримували на цих посадах, починаючи з дати їх переведення на посади завідувачів відділень сімейної медицини Центрів ПМСД (амбулаторій — структурних підрозділів);

— за діючими умовами оплати праці підвищення посадових окладів за наявність кваліфікаційної категорії здійснюють медичним працівникам, якщо вони працюють за тією спеціальністю, за якою присвоєно кваліфікаційну категорію (п.п. 5 п.п. 2.4.1 Умов № 308/519). У результаті реформування первинної ланки на посади медпрацівників із сімейної медицини переходять фахівці з інших спеціальностей (лікарі-терапевти, лікарі-педіатри, сестри медичні), які проходять навчання цих спеціальностей. За цей період їм зберігається оплата за кваліфікаційну категорію, яку вони мали до переведення на посади лікарів із сімейної медицини. Упродовж зазначеного періоду лікарі та сестри медичні мають пройти курси підвищення кваліфікації та отримати відповідну спеціалізацію з сімейної медицини, а головні лікарі — за спеціальністю «організація та управління охороною здоров’я».

Перелік закладів (підрозділів), робота в яких дає право на надбавку за тривалість безперервної роботи, наведений у п.п. 4.1.1 Умов № 308/519, доповнено структурними підрозділами, що увійшли до складу Центрів ПМСД, центральних районних, районних та міських лікарень.

Отже, головним лікарям амбулаторій та дільничних лікарень, яких переведено на посади завідувачів цих підрозділів у складі Центрів ПМСД, центральних районних, районних та міських лікарень, відтепер також виплачується надбавка за тривалість безперервної роботи.

Після внесення змін наказом № 165/194 до Умов № 308/519 право на надбавку за тривалість безперервної роботи мають і працівники Центрів ПМСД, які працюють на посадах:

— завідувачів терапевтичних, педіатричних відділень та відділень сімейної медицини;

— лікарів загальної практики, терапевтів і педіатрів дільничних;

— сестер медичних дільничних та сестер медичних загальної практики — сімейної медицини.

На працівників Центрів ПМСД поширюється дія Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним і фармацевтичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я, затверджених постановою КМУ від 29.12.2009 р. № 1418, а також застосовуються усі види доплат і надбавок, установлені Умовами № 308/519.

Надбавка за обсяг та якість виконаної роботи . Медичним працівникам, які надають первинну медичну допомогу населенню у пілотних регіонах, призначають також надбавки за обсяг та якість виконаної роботи відповідно до постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров’я» від 20.05.2013 р. № 395.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць