Збільшено розмір премії та підвищено оклад: як індексувати зарплату

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Березень, 2014/№ 5
Відповідь на запитання

Збільшено розмір премії та підвищено оклад: як індексувати зарплату

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України

Починаючи з липня 2012 року працівник отримує фіксовану суму індексації. У березні 2014 року йому підвищують посадовий оклад (присвою­ють більш високу категорію), і в цьому самому місяці у зв’язку з економією фонду оплати праці збільшується розмір премії за основні результати роботи до 50 % посадового окладу. У січні та лютому 2014 року премія виплачувалася в розмірі 20 % посадового окладу.

Чи необхідно враховувати таку премію при визначенні розміру підвищення доходу працівника під час проведення порівняльних розрахунків у березні 2014 року?

(запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)

 

Постановою КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 29.01.2014 р. № 36* унесено зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). Зміни набрали чинності 13.02.2014 р.

* Див. «ОП», 2014, № 4, с. 4. — Прим. ред.

Так, п. 5 Порядку № 1078 доповнено новим абзацом восьмим, що встановлює випадки, коли підвищення зарплати не визначає місяць базовим. Зокрема, згідно з новою нормою не є базовим місяць, в якому зарплата зросла за рахунок збільшення розміру премії за умови, що в такому місяці не підвищується тарифна ставка (посадовий оклад).

Оскільки у вашому випадку в місяці збільшення розміру премії збільшився посадовий оклад, березень 2014 року стає базовим для обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком.

Якщо працівникові була встановлена та виплачувалася фіксована сума індексації, то її розмір не зміниться за умови, що сума підвищення доходу в березні 2014 року не перевищила таку фіксовану величину.

Тому в місяці підвищення зарплати потрібно порівняти дві величини: зарплату з урахуванням підвищення і зарплату до підвищення, тобто попереднього місяця.

Порівняльні розрахунки необхідно здійснювати виходячи з умов повністю відпрацьованого місяця з урахуванням постійних складових зар­плати (доплат, надбавок). При цьому суму премії за основні результати роботи враховувати не потрібно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд