Як розраховується сума відпускних і грошової допомоги в разі виходу держслужбовця у відпустку в червні 2016 року

В обраному У обране
Друк
Неля СИНЬКО, начальник відділу оплати праці в позабюджетній сфері Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України
Оплата праці Серпень, 2016/№ 16
Посадовий оклад держслужбовця (головного спеціаліста) з 1 травня 2016 року становить 2585 грн. Інші обов’язкові виплати становлять: надбавка за ранг — 200 грн., надбавка за вислугу років — 15 % (5 років держслужби — 387,75 грн.). У травні держслужбовцем були відпрацьовані всі робочі дні за графіком роботи держоргану (19 робочих днів). З 18 червня 2016 року перебував у щорічній відпустці (30 календарних днів) з виплатою грошової допомоги при наданні такої відпустки у розмірі середньомісячної заробітної плати. Як розрахувати суму відпускних і суму грошової допомоги при наданні відпустки держслужбовцю?

Розрахунок відпускних і суми грошової допомоги при наданні відпустки держслужбовцю проводиться згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Відпускні. Розраховуючи середню зарплату для виплати відпускних, у цій ситуації необхідно пам’ятати про положення абз. 7 п. 2 Порядку № 100. Згідно з ними з розрахункового періоду виключається період до зміни структури зарплати держслужбовців.

Таким чином, розрахунковим періодом для розрахунку відпускних у цій ситуації є травень 2016 року.

Середня зарплата для розрахунку відпускних становить:

3172,75 : (31 - 3) = 113,31 (грн.),

де 3172,75 грн. — сума нарахованої зарплати держслужбовцю за червень 2016 року згідно з новими умовами оплати праці (2585оклад + 200ранг + 387,75вислуга);

31 — кількість календарних днів за розрахунковий період (травень);

3 — кількість святкових і неробочих днів, що припадають на розрахунковий період (травень).

Сума відпускних становить:

113,31 x 30 = 3399,30 (грн.).

Грошова допомога. У загальному випадку для обчислення середньої зарплати для визначення суми грошової допомоги при наданні відпустки розрахунковим періодом є два календарні місяці, що передують місяцю виходу у відпустку. Проте згідно з положеннями абз. 7 п. 2 Порядку № 100 з розрахункового періоду виключається період до зміни структури зарплати держслужбовців. У результаті виходить, що для розрахунку суми грошової допомоги при наданні відпустки держслужбовцю розрахунковим періодом є один місяць — травень.

Оскільки розрахунковий місяць для визначення суми грошової допомоги при наданні відпустки держслужбовцю тільки один, то сума грошової допомоги дорівнює зарплаті за травень, нарахована за новими умовами оплати праці:

2585оклад + 200ранг + 387,75вислуга = 3172,75 (грн.).

Висновок: при наданні відпустки держслужбовцю у травні або червні 2016 року сума грошової допомоги дорівнює сумі заробітної плати (оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), визначеній згідно з новими умовами оплати праці.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд