(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/7
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2016/№ 4/1

Держслужбовець «перевитратив» щорічну відпустку: вивчаємо наслідки

Перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами (з 14.09.2013 р. по 17.01.2014 р.) держслужбовець скористалася щорічною основною відпусткою тривалістю 30 календарних днів (з 14.08.2013 р. по 13.09.2013 р.). Ми провели розрахунки, за підсумками яких установили: за третій робочий рік (22.03.2013 р. — 21.03.2014 р.), у якому жінка пішла в декрет, вона фактично мала право на щорічну основну відпустку тривалістю 25 календарних днів. З 19.10.2015 р. працівниця вийшла на роботу, перервавши соцвідпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Як надати держслужбовцю щорічну основну відпустку за 2015/2016 робочий рік?

Щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів держслужбовцям надають відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII. Така відпустка є щорічною основною відпусткою в розумінні Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504). Отже, її надання регулює Закон № 504 у частині, що не суперечить нормам спеціального законодавства про держслужбу.

Майте на увазі: до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами роботодавець зобов’язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році ( ч. 2 ст. 20 Закону № 504). Тобто працівниця може скористатися щорічною відпусткою повної тривалості за відповідний робочий рік до чи після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Крім того, у п. 3 ч. 13 ст. 10 Закону № 504 зафіксований обов’язок роботодавця надати жінці за її бажанням щорічну відпустку у зручний для неї час перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї.

Як бачимо, за умовами запитання працівниця цілком правомірно скористалася щорічною відпусткою повної тривалості перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами.

Тут треба пам’ятати про особливості надання щорічної основної відпустки. Річ у тім, що надання цієї відпустки прив’язане до робочого року. У ч. 1 ст. 9 Закону № 504 вказані періоди трудової діяльності, які зараховуються до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку. Як зазначено у цій нормі, період соцвідпустки у зв’язку з вагітністю та пологами зараховують до стажу роботи для надання щорічної основної відпустки, а ось період соцвідпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років не зараховують до названого стажу.

У випадку, наведеному в запитанні, перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами жінка використала щорічну основну відпустку повної тривалості (30 календарних днів) за робочий рік, на який припадає соцвідпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Як ми вже з’ясували, ця соцвідпустка для догляду за дитиною не входить до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку. У цій ситуації треба визначити, на щорічну основну відпустку якої тривалості жінка фактично мала право за третій робочий рік, який тривав для неї з 22.03.2013 р. по 21.03.2014 р.

Перш за все відзначимо, що за робочий рік з 22.03.2013 р. по 21.03.2014 р. до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зараховується період з 22.03.2013 р. по 17.01.2014 р., в якому налічується 293 к. дн. (без урахування святкових та неробочих днів, які припали на період з 22.03.2013 р. по 17.01.2014 р.). Зазначений період складається із періодів фактичної роботи, перебування у щорічній основній відпустці, перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Тепер визначаємо тривалість щорічної основної відпустки, на яку фактично має право працівниця за третій робочий рік:

1. Знаходимо кількість днів щорічної основної відпустки, що припадають на один календарний день (без урахування святкових та неробочих днів за весь рік) року: 30 к. дн. : (365 к. дн. - 10 к. дн.) = = 0,0845 к. дн.,

де 365 — кількість календарних днів за рік;

10 — кількість святкових та неробочих днів згідно з редакцією ст. 73 КЗпП, чинною на 2013 і 2014 роки.

2. Розраховуємо кількість днів щорічної основної відпустки, на яку фактично має право працівниця за третій робочий рік: 293 к. дн. х 0,0845 к. дн. = = 24,7585 ≈ 25 к. дн.

Отже, у випадку, наведеному в запитанні, держслужбовець скористалася 30 календарними днями щорічної основної відпустки, фактично маючи право лише на 25 календарних днів цієї відпустки. Тобто 5 календарних днів їй надано «авансом», оскільки 62 календарні дні (без урахування святкового дня) у третьому робочому році не зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Увага! Оскільки держслужбовцю до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за її бажанням надана щорічна основна відпустка повної тривалості, невідпрацьований залишок календарних днів робочого року, за який вже надана щорічна основна відпустка повної тривалості (у наведеному випадку — 62 календарні дні), може бути врахований при визначенні тривалості щорічної відпустки за наступні робочі роки.

У випадку, що розглядається, 19.10.2015 р. працівниця стала до роботи після соцвідпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Дата виходу припадає на робочий рік з 22.03.2015 р. по 21.03.2016 р. Визначаємо її право на щорічну основну відпустку за поточний робочий рік:

(152 к. дн. - 62 к. дн.) х 0,0845 к. дн. = 7,605 ≈ 8 к. дн.,

де 152 — кількість календарних днів за період з 19.10.2015 р. по 21.03.2016 р., в якому налічується 152 к. дн. (без урахування святкових і неробочих днів у цьому періоді), тобто з дати виходу працівниці з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років по дату закінчення поточного робочого року;

62 — кількість невідпрацьованих календарних днів за робочий рік з 22.03.2013 р. по 21.03.2014 р., у рахунок яких працівниця вже отримала щорічну основну відпустку;

0,0845 — кількість днів щорічної основної відпустки, що припадають на один календарний день (без урахування святкових та неробочих днів за весь рік) року. Для поточного робочого року працівниці визначається так: 30 к. дн. : (366 к. дн. - 11 к. дн.) = 0,0845 к. дн.

Отже, за поточний робочий рік працівниця має право на щорічну основну відпустку тривалістю 8 календарних днів. У цій тривалості вже враховані виправлення через надання щорічної відпустки за рахунок невідпрацьованого часу перед декретом. Зверніть увагу: такі коригування мають бути відображені в розділі IV «Відпустки» особової картки держслужбовця за формою П-2ДС, затвердженою наказом Мінстату від 26.12.95 р. № 343. Для цього складають службову записку і долучають її до особової справи держслужбовця.

держслужбовець, щорічна відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті