Учитель залучений до індивідуального навчання: визначаємо «письмово- перевірочну» доплату

В обраному У обране
Друк
Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Липень, 2016/№ 13
У 5 класі загальноосвітнього навчального закладу кількість учнів становить 25 осіб, з яких один учень здобуває освіту за індивідуальною формою навчання. Математику у цьому класі викладає учитель, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» і педагогічне звання «Старший учитель». Педагогічне навантаження для такого учителя становить 22 години на тиждень, у тому числі 2 години індивідуального навчання. Як визначити учителю математики доплату за перевірку письмових робіт?

Оплата праці педагогічних працівників, зокрема й за години індивідуальної роботи з дітьми, здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

У п. 68 Інструкції № 102 встановлено, що місячна заробітна плата педагогічних працівників установ освіти, в тому числі педучилищ, визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Тобто місячна заробітна плата вчителів визначається шляхом множення ставки заробітної плати на встановлену під час тарифікації фактичну кількість годин на тиждень, у тому числі на індивідуальне навчання, і ділення цього добутку на норму годин на ставку. Норма годин на ставку заробітної плати вчителя складає 18 годин на тиждень (п.п. «а» п. 64 Інструкції № 102).

Відповідно до п.п. «д» п. 24 Інструкції № 102 ставка заробітної плати вчителя за звання «Старший учитель» підвищується на 10 %.

Згідно з абз. 2 п.п. «в» п. 28 Інструкції № 102 педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів при індивідуальному навчанні ними дітей, які потребують тривалого лікування та за станом здоров’я не можуть відвідувати навчальний заклад, посадові оклади (ставки заробітної плати) підвищуються на 20 %.

У п. 34 Інструкції № 102 вказано: у випадках, коли працівникам освіти передбачено підвищення ставок і посадових окладів за двома чи більше підставами, ставки і посадові оклади спочатку збільшуються на розмір підвищень, передбачених у відсотках, а потім на розмір підвищень, передбачених у карбованцях. При цьому утворюються нові ставки (посадові оклади).

Як зазначено у п. 37 Інструкції № 102, вчителям 5 — 11 (12) класів шкіл і шкіл-інтернатів усіх типів і найменувань, зокрема тим, які ведуть індивідуальні та групові заняття з учнями на дому, провадиться додаткова оплата за перевірку письмових робіт з математики у розмірі 15 % ставки заробітної плати.

У 1 — 11 (12) класах загальноосвітніх навчальних закладів з кількістю учнів менше 12 осіб оплата за перевірку письмових робіт провадиться у розмірі 50 % відповідних доплат. Установлено, що такий порядок оплати застосовується і при поділі класів та груп на підгрупи (п. 38 Інструкції № 102).

У п. 39 Інструкції № 102 зазначено, що додаткова оплата за перевірку письмових робіт вчителям провадиться з урахуванням встановленої норми навчального навантаження. У випадках, коли вчитель має навантаження з предметів, з яких встановлена додаткова оплата за перевірку письмових робіт більше чи менше 18 годин на тиждень, доплата відповідно збільшується чи зменшується.

Згідно з додатком 6 до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 ставка заробітної плати вчителя вищої кваліфікаційної категорії встановлюється на рівні 12-го тарифного розряду, і станом на 1 травня 2016 року складає 2512 грн., а з урахування підвищення на 10 % за звання «Старший учитель» — 2763,20 грн.

За години індивідуальної роботи з дітьми вдома ставка заробітної плати підвищується на 20 %. Розмір такого підвищення становить 502,40 грн. (2512,00 х 20 %).

Розмір ставки заробітної плати з урахуванням підвищень за звання «Старший учитель» і години індивідуальної роботи з дітьми вдома становить 3265,60 грн. (2512,00 + 2512,00 х 10 % + 2512,00 х 20 %).

Тому розмір доплати за перевірку письмових робіт з математики за 20 годин навчального навантаження становить 460,53 грн. (2763,20 х 15 % : 18 год х 20 год).

Розмір доплати за перевірку письмових робіт з математики за 2 години індивідуальної роботи складе 54,43 грн. (3265,60 х 15 % : 18 год х 2 год), а з урахуванням норм п. 38 Інструкції № 102 щодо її виплати в розмірі 50 % її сума складатиме 27,22 грн.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд