(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 14
  • № 13
  • № 12/1
  • № 12
  • № 11
  • № 10/1
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/11
Оплата праці
Оплата праці
Липень , 2016/№ 14/1

Додаткова відпустка за стаж для посадових осіб ОМС: тривалість і порядок надання не змінилися!

У виконавчому комітеті сільської ради працює посадова особа місцевого самоврядування, яка досягне 10-річного стажу служби у цьому органі 08.12.2016 р. Чи має вона право на додаткову відпустку за стаж служби в органах місцевого самоврядування у зв’язку із оновленням нормативної бази у сфері держслужби?

До 01.05.2016 р. надання додаткової відпустки за стаж держслужбовцям і посадовим особам місцевого самоврядування (далі — ОМС) базувалося на єдиному для них нормативному документіпостанові КМУ «Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток» від 27.04.94 р. № 250 (далі — постанова № 250). Ця постанова розроблювалася на вимогу ч. 2 ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII та ч. 6 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III (далі — Закон № 2493). Положеннями постанови № 250 передбачається надання додаткової відпустки за стаж за наявності відповідного стажу понад 10 років.

З 01.05.2016 р. набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889), ст. 58 якого передбачено нові підходи до визначення тривалості щорічної додаткової відпустки за стаж держслужби. Під норму зазначеної статті розроблено Порядок надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затверджений постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 270 (див. спецвипуск «ОП», 2016, № 8/1, с. 4). Дійсно, п. 2 цього Порядку передбачено, що з 01.05.2016 р. щорічну додаткову відпустку за стаж держслужби починають надавати за наявності стажу держслужби понад 5 років*.

* У нагоді стануть стаття і консультації фахівця Мінсоцполітики в «ОП», 2016, № 9, с. 23; № 11, с. 26 і 27.

Через це з 01.05.2016 р. постанова № 250 не поширюється на держслужбовців. Але вона залишається чинною у частині надання додаткової відпустки за стаж посадовим особам ОМС.

Справа у тому, що Закон № 889 не стосується посадових осіб ОМС (п. 11 ч. 3 ст. 3 цього Закону). Тому зараз діяльність посадових осіб ОМС перш за все регламентується Законом № 2493 (ср. 025069200). Отже, питання надання додаткової відпустки за стаж для посадових осіб ОМС, як і раніше, врегульоване ч. 6 ст. 21 Закону № 2493 і постановою № 250, тобто надається за «старими» правилами.

Тривалість та порядок надання додаткової відпустки для посадових осіб ОМС залишаються незмінними і після 01.05.2016 р.

Так, відповідно до абз. 1 п. 1 постанови № 250 посадовим особам ОМС, які мають стаж служби у відповідних органах понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів, а починаючи з 11-го року ця відпустка збільшується на 2 календарних дні за кожний наступний рік. Тривалість додаткової оплачуваної відпустки не може перевищувати 15 календарних днів.

Для наочності представимо цю норму у таблиці нижче:

Стаж служби в органах ОМС

Тривалість додаткової відпустки за стаж для посадових осіб ОМС

Понад 10 років

5 календарних днів

Понад 11 років

7 календарних днів

Понад 12 років

9 календарних днів

Понад 13 років

11 календарних днів

Понад 14 років

13 календарних днів

Понад 15 років і далі

15 календарних днів

Отже, у випадку, наведеному у запитанні, у посадової особи ОМС виникне право на додаткову відпустку за стаж лише з 08.12.2016 р., тобто після досягнення нею 10-річного стажу перебування на службі в органі ОМС. До цієї дати вона не має права на додаткову відпустку за стаж.

Наостанок відзначимо, що законотворці вже не раз піднімали питання про прийняття оновленого Закону про службу в органах ОМС. Але це у майбутньому — до появи нових нормативних актів з наведеного питання використовуємо наявну правову базу, яка заснована на Законі № 2493.

посадові особи, ОМС, стаж, додаткова відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті