(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/13
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2016/№ 22/1

Держслужбовець перебував у неоплачуваній відпустці: як визначити тривалість додаткової відпустки за держстаж

http://tinyurl.com/y4auhn5o
За рішенням керівника держслужби певні держслужбовці перебували у відпустці без збереження зарплати з 05.09.2016 р. по 23.09.2016 р. Чи позначиться це на тривалості додаткової відпустки за стаж держслужби?

Відповідно до п. 9 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 р. № 76-VIII (далі — Закон № 76) керівники органів виконавчої влади та інших державних органів з метою забезпечення раціонального використання бюджетних коштів наділені правом ініціювати надання працівникам (у тому числі і держслужбовцям) відпусток без збереження зарплати. Згода держслужбовців на оформлення саме цієї неоплачуваної відпустки не потрібна. Вказана норма не поширюється на органи, які беруть участь в АТО, у здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.

Відзначимо, що норма п. 9 Прикінцевих положень Закону № 76 продовжує діяти і у 2016 році, оскільки цей Закон не містить обмежувальних приписів з приводу періоду її застосування.

З 01.05.2016 р. право на додаткову відпустку за стаж держслужби виникає за наявності стажу держслужби понад 5 і більше років ( п. 2 Порядку надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затвердженого постановою КМУ від 06.04.2016 р. № 270, далі — Порядок № 270). Як бачимо, право на цю відпустку та її тривалість залежать від наявного у держслужбовця стажу держслужби.

Відзначимо: період відпустки без збереження зарплати (незалежно від підстави для її надання) зараховують до стажу держслужби як період, коли держслужбовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом. До речі, таке правило стосується як часу дії старого законодавства у сфері держслужби ( п. 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 03.05.94 р. № 283), так і нового ( п. 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 р. № 229).

При цьому у п. 11 Порядку № 270 вказано: додаткова відпустка за стаж держслужби не надається держслужбовцю за час перебування ним у відпустках без збереження зарплати. Підкреслимо, що вказана норма застосовується незалежно від підстав для надання відпустки без збереження зарплати.

Також слід пам’ятати: додаткова відпустка за стаж держслужби конкретної тривалості надається державним службовцям після досягнення відповідного стажу держслужби ( п. 3 Порядку № 270). Причому надають цю відпустку повної тривалості незалежно від відпрацьованого часу у відповідному році. Більш того, на нормативному рівні не передбачений підхід із пропорційного розрахунку її тривалості.

Висновок: У випадку, наведеному у запитанні, держслужбовці за рішенням керівника держслужби перебували у вимушеній неоплачуваній відпустці менше місяця (з 05.09.2016 р. по 23.09.2016 р.). Тому за вказаних обставин держслужбовець не постраждає в частині визначення тривалості додаткової відпустки за стаж держслужби.

Отже, за рік держслужби, на який припала відпустка без збереження зарплати за підставою п. 9 Прикінцевих положень Закону № 76, держслужбовцям мають бути надані додаткові відпустки за стаж держслужби у повному обсязі.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
неоплачувана відпустка, держслужбовець, додаткова відпустка за стаж додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті