(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/12
Оплата праці
Оплата праці
Червень , 2017/№ 12

Заступник директора гімназії & учитель: коли бути підвищенню за педзвання

Заступник директора гімназії здійснює викладацьку роботу. За посадою учителя у нього є педагогічне звання «старший учитель». За результатами атестації йому присвоєне педагогічне звання «учитель-методист». За якими посадами учителю належить підвищення посадового окладу за вказані педагогічні звання? Чи необхідно здійснювати підвищення посадового окладу за наявність кожного з названих педагогічних звань?

Відповідно до п. 3 Порядку присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 23.12.2015 р. № 1109, педагогічні звання «учитель-методист» та «старший учитель» присвоюються учителям усіх спеціальностей.

Керівним працівникам закладів освіти дозволено вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік), якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад (ставку). У сільській місцевості директори та їх заступники за відсутності вчителів з відповідних предметів можуть вести викладацьку роботу в обсязі не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік) з дозволу відповідного органу управління освіти (п. 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102, далі — Інструкція № 102).

Посада заступника директора належить до керівних працівників.

Згідно з додатком № 1 до Інструкції № 102, яким затверджено форму Тарифікаційного списку, у цьому списку вказуються всі працівники школи, ставки заробітної плати і посадові оклади яких залежать від освіти, категорії та тарифного розряду, зокрема директори та їх заступники, вчителі, вихователі, бібліотекарі, а також інші працівники, які ведуть викладацьку роботу, із зазначенням посади та предмета, який викладається.

Тож викладацька робота в загальноосвітніх навчальних закладах є роботою, що забезпечується за посадами учителів.

Підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких вони присвоєні. Особам з числа адміністративно-господарського, навчально-допоміжного персоналу, вихователям та іншим працівникам, які можуть бути залучені до викладацької роботи, підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати за педагогічні звання здійснюються на загальних підставах (п. 24 Інструкції № 102).

Згідно з пп. «г» та «д» п. 24 Інструкції № 102 за педагогічне звання «учитель-методист» та «старший учитель» ставки заробітної плати підвищуються на 15 та 10 % відповідно.

У випадках, коли працівник одночасно має право на підвищення ставок заробітної плати (посадових окладів) за наявність звань, передбачених п. 24 Інструкції № 102, за двома і більше підставами, підвищення здійснюється за однією з них у максимальному розмірі.

Ставка заробітної плати за педагогічне навантаження, що виконується заступником директора за посадою вчителя, підвищується на 15 % лише за педагогічне звання «учитель-методист». Сума такого підвищення визначається від розміру ставки зарплати за посадою вчителя, встановленої за наслідками атестації.

Разом із тим згідно з п.п. «б» п. 28 Інструкції № 102 посадові оклади (ставки заробітної плати) керівним та педагогічним працівникам гімназій підвищуються на 10 %.

У п. 5 наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 вказано: у разі, якщо працівникам навчальних закладів, установ освіти передбачено підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за декількома підставами, то абсолютний розмір кожного підвищення визначається, виходячи з розміру посадового окладу (ставки заробітної плати), без урахування іншого підвищення.

При цьому у випадках підвищення ставок і посадових окладів утворюються нові їх розміри (п. 34 Інструкції № 102).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
учитель, заступник директора гімназії, педагогічне звання, атестація, підвищення посадового окладу додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті