Підвищення за педзвання «керівник гуртка — методист» і підвищення за керівництво зразковим колективом: визначаємо «підвищений» оклад

В обраному У обране
Друк
Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Вересень, 2017/№ 18
Керівник гуртка зразкового театрального колективу Палацу творчості учнівської молоді має звання «керівник гуртка — методист». Як визначити ставку зарплати такого керівника гуртка, від якої відштовхуються при визначенні інших надбавок і доплат?

Згідно з п. 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102), керівникам гуртків за педагогічне звання «керівник гуртка — методист» ставки заробітної плати підвищуються на 10 %.

Приміткою 8 п. 10 зазначеної Інструкції передбачено, що керівникам гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи за керівництво зразковими колективами ставки заробітної плати підвищуються на 10 %.

Педагогічне звання «керівник гуртка — методист» може присвоюватися педагогічним працівникам, які, зокрема, мають найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту (п. 5.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 р. № 930).

Відповідно до додатка 8 до наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557) з 1 вересня 2017 року такому керівнику гуртка розмір ставки заробітної плати встановлюється на рівні 12-го тарифного розряду, якщо органи місцевого самоврядування не прийняли власні рішення про підвищення тарифних розрядів цим працівникам і в більш ранні строки, ніж із 1 вересня 2017 року. Станом на 1 вересня 2017 року розмір ставки керівника гуртка за 12-м тарифним розрядом складає 3392 грн.

У п. 5 наказу № 557 зазначено: у разі якщо працівникам навчальних закладів, установ освіти передбачено підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за декількома підставами, визначеними умовами оплати праці, то абсолютний розмір кожного підвищення визначається виходячи з розміру посадового окладу (ставки заробітної плати) без урахування іншого підвищення.

Тому з урахуванням зазначених підвищень, новий розмір ставки заробітної плати керівника гуртка зразкового колективу Палацу творчості учнівської молоді, який має педагогічне звання «керівник гуртка — методист», становить 4070,40 грн. (3392,00 + 3392,00 х 10 % + 3392,00 х 10 %).

У випадках, коли працівникам освіти передбачено підвищення ставок і посадових окладів за двома чи більше підставами, утворюються нові ставки (посадові оклади) (п. 34 Інструкції № 102).

Увага! Усі інші види оплати праці, зокрема надбавка за вислугу років, за «престижність» педагогічної праці, доплати, преміювання, допомога на оздоровлення тощо, а також заробітна плата за перевищення нормативного навантаження, такому працівнику визначаються виходячи зі ставки заробітної плати 4070,40 грн.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити