Компенсація зарплати: виплата боргів у жовтні 2018 року

В обраному У обране
Друк
Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Жовтень, 2018/№ 20
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки в тому випадку, якщо індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф : 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів з метою обчислення суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2004 — 2018 роках і виплачуваних у жовтні 2018 року, наведемо таблицю із вже розрахованими величинами приросту ІСЦ (коефіцієнтами компенсації).

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування неоплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації. На нього ви множите суму зарплатного боргу, який виплачуєте в жовтні 2018 року.

Приклад. У жовтні 2018 року працівникові виплачується заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за травень 2018 року в розмірі 3220 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) у жовтні 2018 року за період невиплати доходу, нарахованого за травень 2018 року, складає 1,2 % (див. таблицю).

Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в жовтні 2018 року складе:

3220 грн. х 1,2 : 100 = 38,64 грн.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити