Теми статей
Обрати теми

Компенсація: виплата зарплатних боргів у грудні 2019 року

Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.

Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки у тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф : 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів з метою обчислення суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2009 — 2019 роках і виплачуваних у грудні 2019 року, наведемо таблицю із уже розрахованими величинами приросту ІСЦ (коефіцієнтами компенсації).

img 1

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування неоплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації. На нього ви множите суму зарплатного боргу, який виплачуєте в грудні 2019 року.

Приклад. У грудні 2019 року працівникові виплачується заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за серпень 2019 року у розмірі 2300 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) в грудні 2019 року за період невиплати доходу, нарахованого за серпень 2019 року, становить 1,5 % (див. таблицю).

Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в грудні 2019 року становитиме:

2300 грн. х 1,5 : 100 = 34,50 грн.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі