Щодо оподаткування стипендій

Оплата праці Лютий, 2019/№ 3
В обраному У обране
Друк
Чи підлягають обкладенню ПДФО суми стипендій, призначених обласною державною адміністрацією та обласною радою, які виплачуються спортсменам — переможцям спортивних змагань?

Порядок призначення і виплати стипендій (далі — Порядок) затверджено постановою КМУ «Питання стипендіального забезпечення» від 12.07.2004 р. № 882, із змінами та доповненнями.

Дія Порядку поширюється на осіб, які навчаються у навчальних закладах або наукових установах (далі — навчальні заклади) за державним (регіональним) замовленням за рахунок коштів загального фонду державного (відповідного місцевого) бюджету, зокрема учнів I — II курсів училищ фізичної культури, студентів I — II курсів Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного.

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розд. IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі — ПКУ). Статтєю 165 ПКУ визначено кінцевий перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не підлягають оподаткуванню у джерела виплати.

Так, згідно з п.п. «б» п.п. 165.1.1 ПКУ до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума стипендій України, призначених законом, постановами Верховної Ради України, указами Президента України.

Крім того, відповідно до п.п. 165.1.26 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому п.п.169.4.1 ПКУ. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ПКУ (18 відсотків).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Враховуючи зазначене, суми стипендій, що нараховуються спортсменам — переможцям спортивних змагань за рахунок коштів обласної державної адміністрації та обласної ради, включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

При цьому відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, інші доходи відображається у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ з ознакою доходу «127».

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 103.2

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд