Теми статей
Обрати теми

Які документи необхідно подати для застосування ПСП

Претендент на ПСП

Назва документа

Будь-який платник податків, який одержує дохід у вигляді заробітної плати (п.п. 169.1.1 ПКУ)

Заява про застосування ПСП*

* Щорічно подавати заяву про застосування ПСП, якщо підстава для її застосування залишається незмінною, не вимагається.

Тому якщо працівник у минулих роках подавав заяву про застосування ПСП роботодавцеві та у 2019 році в нього не виникло право на ПСП за іншою підставою, відмінною від тієї, яка була зазначено в такій заяві, то подавати цього року нову заяву не потрібно.

Проте якщо в працівника виникає право на застосування ПСП за іншими підставами (наприклад, протягом звітного року працівникові була встановлена інвалідність), то він повинен подати нову заяву і прикласти до неї відповідні підтвердні документи.

Не потрібно також писати заяву про відмову від ПСП, якщо працівник з якихось причин втратив право на її застосування.

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років* (п.п. 169.1.2 ПКУ)

1. Заява про застосування ПСП.

2. Копія свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей), або документ, що підтверджує встановлення батьківства, або документи, що підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживала до прибуття в Україну.

3. Копія рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник)

* Якщо батько не проживає разом зі своїми дітьми, він може скористатися правом на цю ПСП. При цьому додатково подаються документи, що підтверджують факт утримання ним дітей. Такими документами можуть бути довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально посвідчений договір між колишніми чоловіком та дружиною щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини, а також рішення суду про аліменти (103.08.02 БЗ).

Якщо батьки утримують дітей разом, разом проживають, але не перебувають в офіційно зареєстрованому шлюбі, то вони мають право на застосування ПСП у розмірі 960,50 грн. з розрахунку на кожну дитину, при дотриманні усіх вимог ст. 169 ПКУ.

Якщо батько утримує, крім рідних дітей до 18 років, ще й дитину дружини, яка не усиновлена, то він не матиме права на ПСП на неусиновлену дитину, оскільки в нього не виникає обов’язок щодо її утримання. Але на своїх дітей він матиме право на ПСП (103.08.02 БЗ).

Одинока мати (батько)*, вдова (вдівець) або опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) віком до 18 років (п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1. Заява про застосування ПСП.

2. Копія свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей), або документ із зазначенням відомостей про батька дитини в Книзі реєстрації актів цивільного стану, або документи, що підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживала до прибуття в Україну.

3. Копія рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

4. Копія свідоцтва про шлюб і свідоцтва про смерть (якщо із заявою звертається вдова або вдівець).

5. Копія паспорта

* Для цілей цього пункту одинокою матір’ю (батьком) або опікуном, піклувальником вважаються особи, які на момент застосування ПСП мають дитину (дітей) віком до 18 років і не перебувають у шлюбі, зареєстрованому відповідно до закону (п. 5 Порядку подання документів для застосування ПСП, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227). Під категорію «одинока мати» підпадають:

жінка, яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері;

розлучена жінка, з якою залишилися проживати діти після розлучення і яка на момент застосування пільги не перебуває в офіційно зареєстрованому шлюбі.

З урахуванням ч. 2 ст. 143 Сімейного кодексу України можна зробити висновок, що одиноким батьком слід вважати чоловіка, який не перебуває в шлюбі і батьківство якого визначено у свідоцтві про народження дитини або визнано за рішенням суду, за умови, що він проживає разом з дитиною окремо від матері дитини. Підтвердити факт проживання разом з дитиною можна довідкою офіційного органу, яку слід подати разом з іншими документами на ПСП.

Важливо! Якщо працівниця, яка користується правом на ПСП як одинока мати, виходить заміж, але майбутній чоловік не планує усиновляти дитину, за такою працівницею не зберігається право на ПСП як одинока мати.

Особа, яка утримує дитину-інваліда віком до 18 років (п.п. «б» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1. Заява про застосування ПСП.

2. Копія свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини(дітей), або документ, що підтверджує встановлення батьківства, або документи, що підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживала до прибуття в Україну.

3. Копія рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

4. Копія пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність дитини

Особа, віднесена до першої або другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п.п. «в» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1. Заява про застосування ПСП.

2. Копія посвідчення (дубліката посвідчення) встановленого зразка.

3. Копія Грамоти Президії Верховної Ради УРСР за участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (для осіб, які нагороджені такою грамотою)

Особа, яка є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад’юнктом (п.п. « г» п.п. 169.1.3 ПКУ)*

1. Заява про застосування ПСП.

2. Довідка з навчального закладу про те, що така особа дійсно навчається в цьому навчальному закладі і не отримує стипендію з бюджету

* Важливо! Зазначені категорії можуть скористатися ПСП, якщо одночасно із зарплатою вони не отримують доходи у вигляді стипендії, грошового або майнового (речового) забезпечення, які виплачуються з бюджету (п.п. 169.2.3 ПКУ).

Інваліди I або II групи, у тому числі з дитинства, крім інвалідів, пільга яким визначена Законом № 3551* (п.п. «г» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1. Заява про застосування ПСП.

2. Копія пенсійного посвідчення** або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, яке містить запис про інвалідність, або довідки до акта огляду МСЕК

* Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII.

** Періодичність надання відповідає встановленим Мінохоронздоров’я строкам перегляду таких документів.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі