Відпустка «за свій рахунок» для догляду за дітьми

В обраному У обране
Друк
Біляєва Олена, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Лютий, 2019/№ 4/1
З 01.01.2019 р. набрав чинності Закон № 2476*, прийнятий з метою підтримати осіб, які доглядають за важкохворими дітьми. Зокрема, працюючі особи отримали право оформляти відпустки без збереження заробітної плати. Про нюанси надання таких відпусток розповімо в нашій статті.

* Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» від 03.07.2018 р. № 2476-VIII.

Коли надається відпустка для догляду за хворою дитиною

Якщо дитина потребує домашнього догляду, мати або інші особи**, зазначені в ч. 3 ст. 18 і ч. 1 ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), має право оформити відпустку без збереження заробітної плати.

** До таких осіб належать, зокрема: батько дитини, бабуся, дідусь або інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, особа, яка усиновила або взяла під опіку дитину, один з прийомних батьків або батьків-вихователів; батько, який виховує дитину без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

З урахуванням поправок, внесених до п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки, з 01.01.2019 р. відпустка для догляду за дітьми надається в таких випадках (див. таблицю нижче).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити