Коли складно зосередитися

В обраному У обране
Друк
Зімовін Олексій, практикуючий психолог, канд. психол. наук, a.zimovin@id.factor.ua
Оплата праці Лютий, 2019/№ 4/1
А це ви подивилися? А ось це прочитали? А ось те доробили? А туди сходили? А з тим поговорили? Напружує, іноді навіть дратує, місцями розлючує. Кожному з нас доводиться переключатися між величезною кількістю завдань або того гірше — намагатися розтягнути обсяг власної уваги відразу на декілька з них. Джерела інформації теж тягнуть людину в різні сторони. А тут вам ще й правильно влаштовані, відволікаючі гаджети, електронна пошта і навіть реклама. Як же допомогти собі зосередитися на тому, що дійсно важливо? Відповіді на це наболіле запитання і присвятимо нашу статтю.

Як працює зосередження

У психології пізнавальний процес, відповідальний за зосередження на реальному або ідеальному предметі, називають увагою. І, звичайно ж, описують найрізноманітніші його властивості і закономірності. Візьмемо тільки ті, які можуть мати сенс для вирішення нашого питання.

Отже, увага характеризується обсягом, тобто числом об’єктів, які ми можемо утримувати у фокусі одночасно. Вважається, що в середньому в дорослої людини це число становить від 4 до 6 об’єктів.

Важливо

Підкреслимо: ваша увага, навіть у короткий проміжок часу, має певні межі. Це обмежений ресурс, який варто витрачати з розумом, а не намагатися впихнути в нього все підряд.

Інша важлива характеристика уваги — переключення — здатність осмислено і цілеспрямовано переміщати фокус уваги з одного об’єкта на інший.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити