13.03.2025

Приклади виправлення несумових помилок у додатку Д1 Об’єднаного звіту

Додаток Д1 Податкового розрахунку є найскладнішим у заповненні серед інших додатків. Відповідно у ньому бухгалтери роблять найбільше помилок: як сумових, так і несумових. Проте помилки можна виправити. У цій статті розглянемо виправлення несумових помилок.

Загальний механізм виправлення несумових помилок

Передусім нагадаємо, що про загальні правила та механізми щодо виправлення помилок у Податковому розрахунку та додатках до нього ви можете прочитати у статтях «Коригуючий Податковий розрахунок: його форма, тип, період та номер у шапці» та «Коригування в Об’єднаному звіті» // «Оплата праці», 2025, № 4.

Виправляємо несумові помилки у табличній частині додатка Д1 за єдиним механізмом незалежно від типу коригуючого Податкового розрахунку («Новий звітний» або «Уточнюючий»).

При виправленні несумової помилки застосовуємо спеціальну ознаку у графі 25:

— «1» — на вилучення інформації;

— «0» — на додавання інформації.

Проте бувають деякі випадки, коли несумову помилку за таким механізмом немає змоги виправити. Це стосується ситуації, коли треба додати рядок без сумових значень за допомогою типу Податкового розрахунку — «уточнюючий». Наприклад, працівник був у відпустці за свій рахунок увесь місяць і його забули показати у Д1 Податкового розрахунку (не сформували взагалі на нього рядок). У такому випадку доводиться виправлятися через застосування КТН «2» у графі 09.

Механізм виправлення несумових помилок у додатку Д1 див. у таблиці.

Механізм виправлення несумових помилок у додатку Д1