* «Коригуючий Податковий розрахунок: його форма, тип, період та номер у «шапці» // «Оплата праці», 2025, № 5.
Загальні правила виправлення помилок у Об’єднаному звіті прописані у розд. V Порядку № 4*.
Починаючи з січня 2025 року знову маємо місячний Об’єднаний звіт. А отже, і проводити коригування треба виходячи саме з місячної звітності. Маємо вас заспокоїти — нових суттєвих змін щодо виправлень помилок тут немає. Ба більше, механізм виправлення помилок, допущених як у місячній формі звітності, так і у квартальній, ідентичний.
Правило 1. Виправлення помилок у поданому і прийнятому контролерами Об’єднаному звіті проводимо у діючій на момент коригування формі звіту. Наразі діє місячна форма звітування. Отже, саме її використовуємо для виправлення.
Правило 2. Тип коригуючого Податкового розрахунку залежить від того, чи сплив строк подання Об’єднаного звіту, інформація щодо якого виправляється. Якщо строк подання звітного Податкового розрахунку:
— триває — коригування проводимо через Податковий розрахунок з типом «Звітний новий»;
— сплив — подаємо коригуючий Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий».
До речі, деякі помилки, допущені у додатку Д1 за минулі періоди, можна виправити у поточному звітному Податковому розрахунку.