(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 2
 • № 1
 • № 3
 • № 2
 • № 1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
3/13
Радник старости
Радник старости
Вересень , 2018/№ 3

Роль старости у захисті дітей: чужих дітей не буває

Шановні старости, в цій статті ми зачепимо одне питання з числа багатьох, які пов’язані із сімейними правовідносинами — йтиметься про дітей, які волею долі залишилися без батьківського піклування. Можливо, у вас одразу виникає запитання, яким же чином це стосується старост? Адже сімейні правовідносини виключно, так би мовити, «внутрішня справа» сім’ї. Але ж ні, староста як посадова особа ОМС відіграє у сфері цих відносин не останню роль ы може здійснювати певні повноваження. Давайте далі проаналізуємо їх.

Коротко про головне

На сучасному етапі розвитку суспільства проблема дітей, які залишилися без батьківського піклування, є актуальною для кожної країни світу, не є винятком і Україна.

Перш за все хочемо відмітити, що створення умов для реалізації права на виховання в сім’ї для кожної дитини є одним із головних принципів державної політики. І для його реалізації зусиль має докладати не лише держава через відповідні органи, а й кожен з нас. Скажемо більше — багато для цього не треба: знання базових норм законодавства в цій сфері та власна небайдужість.

У цій статті ми поговоримо саме про дітей, які залишилися без батьківського піклування, та про дії старости у випадку, коли він дізнався про те, що дитина опинилась у такому становищі. Ми акцентуємо вашу увагу саме на превентивних заходах, які староста може здійснити, аби попередити таке негативне соціальне явище, як позбавлення дітей батьківського піклування.

У зв’язку з цим давайте спочатку визначимось, хто ж підпадає під категорію — «діти, позбавлені батьківського піклування». Для цього нам необхідно звернутися до Закону України від 13.01.2005 № 2342-IV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»1, який дає таке визначення.

1 Далі за текстом — Закон № 2342.

Діти, позбавлені батьківського піклування (ч. 1 ст. 1 Закону № 2342) — діти, які залишилися без піклування батьків у зв’язку з:

— позбавленням їх батьківських прав;

— відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав;

— визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими;

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

органи місцевого самоврядування, староста, сімейні правовідносини, позбавлення батьківського піклування, захист дітей додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті