Актуальне запитання. Щодо присвоєння чергового рангу старості

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Радник старости Вересень, 2018/№ 3
Колишній сільський голова відпрацював на посаді старости 2 роки. Чи можна йому присвоїти черговий ранг?

Відповідно до Закону України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі — Закон № 2493) при прийнятті на службу до органів місцевого самоврядування присвоюються ранги у межах відповідної категорії посад.

Посада старости віднесена до шостої категорії і тому, відповідно до ст. 15 Закону № 2493, особам, які займають посади, віднесені до 6 категорії, може бути присвоєно 13, 12 і 11 ранг. Ранги присвоюються відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації, результатів роботи одночасно з обранням (прийняттям) на службу в органи місцевого самоврядування або обранням (призначенням) на вищу посаду.

У запитанні міститься певний «службовий нюанс». Колишній голова (нині — старости), однозначно вже мав присвоєний у межах четвертої категорії ранг (тобто 9, 8 або 7 ранг).

При переході на посаду старости цей ранг, згідно з нормами ст. 15 Закону № 2493 мав бути збережений.

Черговий ранг посадовій особі місцевого самоврядування присвоюється за умови, якщо зазначена особа успішно відпрацювала на займаній посаді не менш як 2 роки (ч. 7 ст. 15 Закону № 2493). Крім цього, за виконання особливо відповідальних завдань посадовій особі місцевого самоврядування може бути присвоєно черговий ранг достроково у межах відповідної категорії посад. За сумлінну працю при виході на пенсію посадовій особі місцевого самоврядування може бути присвоєно черговий ранг поза межами відповідної категорії посад.

Тож, з урахуванням наведеного, можна сказати: колишньому сільському голові на посаді старости не може бути присвоєно черговий ранг, оскільки раніше присвоєний ранг знаходиться поза межами категорії, до якої віднесено посаду старости.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити