Навчання старости: оформлюємо відпустку

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Радник старости Вересень, 2019/№ 3
Літо блискавично промайнуло, а за ним непомітно наблизився вересень — час для настановних навчань у вищих навчальних закладах. Cтароста у старостинському окрузі, як-то кажуть, «і швець, і жнець, і на дуді гравець», а тому зайвими нові знання для старости ніколи не будуть. У цій статті ми поговоримо про додаткові відпустки для старост у зв’язку з навчанням.

Кому і для чого

Поєднувати навчання і роботу — справа нелегка. І рада як роботодавець старости-студента/учня не може залишатися осторонь. Отже, давайте згадаємо про умови надання навчальних відпусток і правила їх документального оформлення.

Згідно з Конвенцією Міжнародної організації праці № 140 «Про оплачувані учбові відпустки» 1974 року, ратифікованій Україною 26 вересня 2002 року, «навчальні» відпустки надаються працівникам з метою навчання на визначений період у робочий час. Зазначена норма закріплена й деталізована у Кодексі законів про працю України1 та Законі України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР2.

1 Далі за текстом — КЗпП.

2 Далі за текстом — Закон про відпустки.

Чинне законодавство зобов’язує кожного роботодавця (незалежно від виду його діяльності та форми власності) створювати працівникам, які навчаються без відриву від виробництва, необхідні умови для поєднання роботи з навчанням (ст. 202 КЗпП). Крім того, потрібно враховувати, що разом з КЗпП і Законом про відпустки надання додаткових навчальних відпусток може бути передбачене й іншими нормативними документами, зокрема працівникам, які навчаються у вишах з вечірньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має свої особливості, навчальні відпустки надають згідно з Порядком, тривалості та умов надання щорічних відпусток працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має свої особливості, затвердженим постановою КМУ від 28.06.1997 № 6343.

3 Далі за текстом — Порядок № 634.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити