Роздільне збирання сміття: інформуємо населення

В обраному У обране
Друк
Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Радник старости Вересень, 2019/№ 3
Багато країн світу давно налагодили систему переробки та утилізації сміття, заробляють на цьому гроші та не забруднюють навколишнє середовище. На жаль, Україна не належить до їх числа. Поки що не належить. Проте ми рухаємось у цьому напрямку. Не винятком є і села нашої держави. Ми в цьому переконаємось, ознайомивши вас із позитивними прикладами таких сіл. Також поговоримо про ту діяльність старости, яку він може здійснювати у цьому напрямку.

Про головне

Кожна держава вирішує питання сортування побутових відходів по-різному: захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових законів та правил. Однак перший пункт, з якого завжди починається свідоме поводження з відходами, — це сортування сміття, проведення якого залежить саме від громадян.

Роздільний збір сміття для європейців та мешканців інших розвинених країн — повсякденна справа, як похід до магазину за продуктами. В Україні дуже маленький відсоток людей дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття.

Найперша та найважливіша причина для сортування сміття — зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище.

Деякі види відходів (наприклад, батарейки або енергозберігаючі лампи), які люди бездумно кидають у смітник, надто небезпечні для навколишнього середовища. Адже вони токсичні і забруднюють повітря, ґрунти, поверхневі та підземні води.

Викидати у контейнер з іншими відходами батарейку, лампочку або термометр — справжній злочин. Уявіть, лише одна батарейка, потрапляючи на смітник, забруднює близько 20 кв. м. землі або 400 л. води. А якщо вони ще й горять, що в основному і трапляється на смітниках, то їх шкода для здоров’я людини збільшується в десятки разів.

Сортування допомагає зменшити кількість відходів, які знаходяться на сміттєзвалищі, завдяки їх подальшій утилізації. Без цього сміття буде тільки накопичуватись, адже для його розкладання потрібно надто багато часу.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити