Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Про можливість використовувати залишки освітньої субвенції на організацію дистанційного навчання

Ковшова Олена, заступник головного редактора видань «Місцеве самоврядування» та «Радник старости», аналітик
Чи можна використовувати залишки освітньої субвенції на організацію дистанційного навчання?

Залишки коштів за освітньою субвенцією місцеві органи влади мають використовувати відповідно до вимог, установлених ч. 4 ст. 1032 Бюджетного кодексу України (далі — БК), та п. 3 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою КМУ від 14.01.2015 № 6.

Залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігають на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовують у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази закладів, зазначених у ч. 1 ст. 1032 БК.

Перелік напрямів, на які насамперед необхідно спрямовувати залишки освітньої субвенції, який не є вичерпним, визначають Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Тобто залишки коштів за освітньою субвенцією, що склались на початок року, можуть бути спрямовані на будь-які напрями, що стосуються оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти.

МОН на своєму офіційному сайті mon.gov.ua/ua/news/sergij-shkarlet-zalishki-osvitnoyi-subvenciyi-u-razi-potrebi-mozhut-buti-vikoristani-na-organizaciyu-distancijnogo-navchannya зазначило, що:

<... за І півріччя 2020 року обсяг освітньої субвенції, який був перерахований Державною казначейською службою до місцевих бюджетів, склав 46 729 003,0 тис. гривень. Станом на 01 липня 2020 р. залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів становили 7 776 214,2 тис. гривень.

«Кошти освітньої субвенції розподіляються та направляються у регіони згідно з вимогами чинного бюджетного законодавства. Ця робота проводиться під наглядом органів Державної казначейської служби. Впливу людського чинника немає. Залишки коштів можуть бути, це звичайна практика і причини можуть бути різними. Ми постійно здійснюємо моніторинг та аналіз ситуації. Дистанційне навчання ми розглядаємо як додаткову можливість здобуття знань, а тому залишки коштів освітньої субвенції у разі потреби можуть бути використані на організацію цього процесу», – зазначив т. в. о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

З огляду на те, що протягом 2020/2021 навчального року в Україні будуть так звані «червоні зони» епідемічної небезпеки поширення COVID-19, в яких навчання буде проводитись у дистанційній формі, Міністерство освіти і науки рекомендує місцевим органам виконавчої влади використовувати зекономлені кошти насамперед на забезпечення проведення дистанційного навчання, зокрема на заохочення вчителів, оновлення матеріально-технічної бази та навчального обладнання закладів освіти.

Також звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 8 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам місцеві органи виконавчої влади мають право передавати кошти субвенції та залишки субвенції минулих років у вигляді міжбюджетного трансферту іншим місцевим бюджетам>.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі