Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Як правильно сформувати запит на сільського голову, щоб мені надали відповідь, на підставі чого мені залишили попередній ранг?

Мацокін Андрій, головний редактор всеукраїнського видання «Держслужбовець» і спецвипуску «Юридичні практики»
Як правильно сформувати запит на сільського голову, щоб мені надали відповідь, на підставі чого мені залишили попередній ранг?

Законом України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі — Закон про службу) передбачені права та обов’язки посадових осіб органів місцевого самоврядування. Серед прав, визначених ст. 9 зазначеного Закону, є право, яке у порядку і в межах, встановлених законом, дозволяє отримувати інформацію щодо матеріалів своєї особової справи та ознайомлюватися з іншими документами, що стосуються проходження посадовою особою служби в органах місцевого самоврядування, отримувати від керівників органу місцевого самоврядування відповідні пояснення та давати особисті пояснення.

На жаль, порядок і межі, які б мали бути встановлені законом, не визначені, тож маємо спиратися на ті нормативні документи, якими користуються ОМС.

Питання присвоєння рангів унормовано Законом про службу.

Статтею 15 Закону про службу визначено, що:

— при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування присвоюються ранги у межах відповідної категорії посад;

— ранги присвоюються відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації, результатів роботи;

— на вимогу посадової особи місцевого самоврядування в її трудовій книжці робиться запис про присвоєння, зміну чи позбавлення її відповідного рангу.

Відомості про присвоєння, зміну чи позбавлення посадової особи місцевого самоврядування відповідного рангу вносяться до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, затвердженому Пенсійним фондом України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Інформація про присвоєні посадовій особі ранги зберігається в особовій справі, яка ведеться і зберігається у кадровій службі.

Якщо локальними нормативними документами в органі місцевого самоврядування не передбачена детальна процедура запиту інформації чи ознайомлення із своєю особовою справою, то з урахуванням зазначеного вище посадова особа може написати службову записку на відповідного голову з вимогою отримати необхідну інформацію. Записку бажано «офіційно» зарееструвати як вхідну документацію. Крім того, в записці важливо обґрунтувати свою позицію щодо рангу нормами ст. 15 Закону про службу.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі