Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Якщо спеціаліста сільської ради обрали старостою і на сесії затвердили, чи може таке бути, що старості залишать ранг 14?

Мацокін Андрій, головний редактор всеукраїнського видання «Держслужбовець» і спецвипуску «Юридичні практики»
Якщо спеціаліста сільської ради обрали старостою і на сесії затвердили, чи може таке бути, що старості залишать ранг 14?

Посада старости відповідно до Закону України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» віднесена до 5 категорії посад.

Відповідно до ст. 15 цього Закону особам, які займають посади, віднесені до 5 категорії, може бути присвоєно 9, 10 і 11 ранг. Ранги присвоюються відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації, результатів роботи одночасно з обранням (прийняттям) на службу в органи місцевого самоврядування або обранням (призначенням) на вищу посаду.

У запитанні міститься певний нюанс. Спеціаліст ради, якого затвердили на посаді старости, однозначно вже мав присвоєний у межах сьомої категорії ранг (тобто 15, 14 або 13).

При «переході» на посаду старости радою має бути присвоєний ранг, який відповідає цій посаді згідно з нормами ст. 15 Закону № 2493. Як правило, це найнижчий ранг.

Але черговий ранг посадовій особі місцевого самоврядування присвоюється за умови, якщо зазначена особа успішно відпрацювала на займаній посаді не менш ніж 2 роки (ч. 7 ст. 15 Закону № 2493). А за виконання особливо відповідальних завдань посадовій особі місцевого самоврядування може бути присвоєно черговий ранг достроково у межах відповідної категорії посад.

Тож спеціалісту, затвердженому на посаді старости, рішенням ради має бути присвоєно 11 ранг, а черговий він зможе «отримати» через два роки успішної роботи на цій посаді.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі