Теми статей
Обрати теми

Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок військової агресії російської федерації

Інформація від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 18.04.2022

Із початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну цивільна інфраструктура багатьох міст зруйнована майже вщент. Тисячі людей залишилися без домівок.

Підрахунок завданих збитків можна буде зробити після припинення військових дій і розмінування територій. За попередніми оцінками, втрати можуть сягати десятки мільярдів доларів. І ця сума, на жаль, зростає щодня.

Наразі держава розпочала збір даних та фіксацію збитків, які потрібно буде відшкодовувати (постанова Кабінету Міністрів України від 26.03.2022 № 380 «Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації»).

Громадяни України, які є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна (квартири, інші житлові приміщення в будівлі, приватні житлові будинки, садові та дачні будинки) внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, з моменту введення воєнного стану Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» можуть подати самостійно інформаційне повідомлення засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг або з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Також з 11.04.2022 Урядом розширено можливість подання інформаційного повідомлення через адміністратора центру надання адміністративних послуг або нотаріуса.

Адміністратор центру надання адміністративних послуг або нотаріус у день звернення особи з метою подання інформаційного повідомлення:

1) встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання інформаційного повідомлення представником);

2) заповнює інформаційне повідомлення, яке формується з використанням Порталу Дія;

3) роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).

Інформаційне повідомлення повинно містити такі дані:

1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи;

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків особи (у разі подання з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія)) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія);

3) контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти, інші засоби зв’язку (за наявності));

4) відомості про нерухоме майно: тип об’єкта нерухомого майна (квартира, інші житлові приміщення в будівлі, приватний житловий будинок, садовий та дачний будинок); реєстраційний номер нерухомого майна згідно з відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (за наявності);

5) загальна площа нерухомого майна (у разі відсутності точної інформації щодо загальної площі зазначається орієнтовна); адреса (місцезнаходження) нерухомого майна; інформація про те, що нерухоме майно є об’єктом культурної спадщини (за потреби);

6) відомості про кількість осіб, що проживали в нерухомому майні;

7) відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, фото-, відеофіксація (за наявності)).

Також Урядом установлено, що після набрання чинності Законом України про врегулювання відносин щодо компенсації за пошкодження та знищення об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, подані інформаційні повідомлення прирівнюватимуться до заяви про надання компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі