Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Актуальне запитання. Щодо отримання пенсії на банківську картку пенсіонером, який виїхав за кордон

Радник старости Серпень, 2022/№ 3/3
Друк
Чи буде нараховуватися пенсія громадянину України, який зазвичай отримував пенсію на банківську картку, а в березні 2022 року тимчасово евакуювався у Молдову і отримує там матерільну допомогу по європейській програмі допомоги тимчасовим переселенцям з України?

Відповідь була надана Департаментом пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України у листі від 11.08.2022 № 2800-030202-8/33108.

Отже…

Згідно з частиною другою статті 5 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов’язковим державним пенсійним страхуванням визначається виключно цим Законом.

Так, статтею 47 Закону передбачено, що пенсія виплачується щомісяця, за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання пенсіонера організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Припинення виплати пенсій врегульовано частиною першою статті 49 Закону: виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється, якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості, у разі смерті пенсіонера, у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд та в інших випадках, передбачених законом.

Крім того, згідно з пунктом 19 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.99 № 1596 (зі змінами), суми пенсій та грошової допомоги не зараховуються на поточні рахунки у разі: невідповідності будь-яких реквізитів, зазначених у списку на зарахування пенсій одержувачам, даним поточного рахунка одержувача; наявності даних про смерть одержувача, набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим; закриття поточного рахунка; письмової вимоги органу Пенсійного фонду та коли протягом року не відбулася ідентифікація та верифікація одержувача з обов’язковим пред’явленням ним паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з’ясування місця її проживання.

Виїзд пенсіонера на тимчасове проживання за кордон не є підставою для припинення виплати пенсії в Україні.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі