Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Соціальна відпустка на двох дітей до 15 років у рік настання дитині 15-річчя

Радник старости Липень, 2022/№ 3/1
Друк
Скажіть, будь ласка, старостиня працює і виховує 2 дітей до 15 років, 15 березня 2022 року старшій дитині виповнилося 15 років. Чи може вона в липні використати цю соціальну відпустку?

Статтею 19 Закону «Про відпустки» передбачено, що одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Граничний вік дитини, до досягнення якого вона враховується при визначенні права на соціальну відпустку на дітей за підставою «які мають двох дітей віком до 15 років», становить 15 років.

Надання соціальної відпустки на дітей прив’язане до календарного року. Тож соціальна відпустка на дітей надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та дати народження дитини. Не має значення, коли народилась дитина (2 січня чи 30 грудня). Головне, що в цей календарний рік. А вже починаючи з року, наступного за роком, у якому дитина досягла граничного віку, працівник втрачає право на отримання соціальної відпустки на дітей.

У наведеному запитанні старшій дитині працівниці (із її двох дітей) виповнилося 15 років у березні 2022 року. Тому в неї останній раз виникло право на соціальну відпустку на дітей за 2022 рік.

При цьому вона може скористатися днями соціальної відпустки на дітей, право на які вона отримала в попередні роки та, можливо, не використала, і після виповнення її старшій дитині 15 років (після досягнення граничного віку для цілей визначення права на цю відпустку). Тож оформити цю відпустку (за попередні і поточний роки) вона може і в липні 2022 року (або в подальшому, у тому числі в наступних роках). Строку давності ці відпустки не мають.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі