Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо необхідності перереєстрації трудових договорів при зміні місця проживання підприємцем

Редакція ВД
Власне Діло Грудень, 2008/№ 24
Друк
Лист від 17.10.2008 р. № 328/06/186-08

Щодо необхідності перереєстрації трудових договорів при зміні місця проживання підприємцем

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 17.10.2008 р. № 328/06/186-08

 

Відповідно до

статті 241 Кодексу законів про працю України у разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України.

Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою затверджено

наказом Мінпраці від 08.06.2001 р. № 260 «Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою».

Якщо трудовий договір було належним чином зареєстровано за місцем проживання фізичної особи — роботодавця, то при зміні місця проживання фізичної особи — роботодавця

перереєстрація трудового договору (якщо трудові відносини не припинялися) Порядком не передбачена.

У разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково зняти з реєстрації трудовий договір має відповідальна особа центру зайнятості, в якому було зареєстровано трудовий договір (

пункт 7 Порядку).

 

Заступник начальника Юридичного управління — начальник відділу О. Тулінакоментар редакції

У

листі, що коментується, розглянуто питання про те, як потрібно діяти підприємцю з укладеними трудовими договорами в тому разі, якщо він змінює місце проживання. Так, нагадаємо, що, уклавши трудовий договір з найманим працівником підприємець повинен зареєструвати його в центрі зайнятості за місцем свого проживання (!) А як бути, якщо надалі підприємець змінює місце проживання: потрібно знімати трудові договори з реєстрації в центрі зайнятості за старим місцем проживання і реєструвати їх у центрі зайнятості за новою адресою чи можна залишити їх значитися у «старому» центрі зайнятості?

У нормативних документах вимоги про перереєстрацію трудових договорів у зв’язку зі зміною місця проживання підприємця ми ніде не знайдемо. Водночас на практиці представники центру зайнятості на місцях вимагали від підприємця знімати з реєстрації трудові договори за старим місцем проживання і реєструвати їх за новим. Тепер Мінпраці розставило усі крапки над «і» в цьому питанні й зазначило, що при зміні місця проживання трудові договори перереєстрації не підлягають.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць