Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Поштова скринька. Виручка перевищила 500 тис. грн.: чи можна в наступному році повернутися на єдиний податок?

Редакція ВД
Власне Діло Жовтень, 2008/№ 19
Друк
Відповідь на запитання

Виручка перевищила 500 тис. грн.: чи можна в наступному році повернутися на єдиний податок?

 

ЗАПИТАННЯ. У IV кварталі 2008 року виручка підприємця-єдиноподатника перевищить 500 тис. грн. Чи можна після перебування у I кварталі 2009 року на загальній системі з II кварталу знову перейти на єдиний податок?

 

ВІДПОВІДЬ. Такий варіант переходу на єдиний податок ось уже декілька років податківці забороняють. Знову стати єдиноподатником підприємець зможе не раніше ніж у 2010 році. Тепер докладніше.

Стаття 1 Указу № 746

документ 1 обмежує застосування єдиного податку для тих підприємців, у яких виручка за рік перевищує 500 тис. грн., причому КМУ уточнює: «Під словом «рік» розуміється календарний рік» (постанова № 507 документ 2). Календарний рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня. У нашому випадку підприємець у 2009 році не може залишатися єдиноподатником, оскільки перевищив припустимий розмір виручки, і повинен перейти на загальну систему.

Але він знову хоче стати єдиноподатником. Тому підприємець вирішив діяти так: попрацювати на загальній системі у I кварталі 2009 року, а

з II кварталу перейти на єдиний податок, сподіваючись на те, що в цьому випадку з межею 500 тис. грн. порівнюватиметься виручка не за минулий календарний рік (з 1 січня по 31 грудня 2008 року), а за поточний (з 1 січня 2009 року по дату переходу).

Були часи, коли податківці проти цього не заперечували і щодо тих підприємців, які переходили із загальної системи на спрощену в середині року, виручку враховували тільки за поточний рік. Але

вже протягом декількох років такої практики немає. Зараз податківці дивляться на суму виручки за минулий календарний рік незалежно від того, з якого кварталу підприємець бажає стати єдиноподатником. Такої ж думки дотримується і Держкомпідприємництва в листі від 13.06.2001 р. № 2-532/3628 (хоча лист стосується єдиноподатників-юридичних осіб, суть від цього не змінюється).

Таким чином, якщо виручка 2008 року перевищить 500 тис. грн., перейти на єдиний податок підприємець не зможе протягом усього 2009 року.

Найближча можливість знову стати єдиноподатником з’явиться з 01.01.2010 р. довідка 1, і то за умови, що виручка за 2009 рік не перевищить 500 тис. грн.

Порада:

якщо єдиноподатник бажає й надалі залишатися на єдиному податку, але його виручка під кінець року наближається до 500 тис. грн., потрібно або тимчасово призупинити діяльність, або відстрочити отримання виручки (як це зробити, див. «ВД», 2008, № 17, с. 23).

Розшифровка нормативних посилань (документ)

1

Указ Президента України «Про спрощену систему оподатковування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» у редакції від 28.06.99 р. № 746/99.

2

Постанова КМУ «Про роз’яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727» від 16.03.2000 р. № 507.

 

Довідкова інформація (довідка)

1

Заяву про перехід на єдиний податок необхідно подати не пізніше ніж за 15 днів до початку року, одночасно надавши платіжний документ про сплату єдиного податку хоча б за місяць наперед.
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць