Теми статей
Обрати теми

Календар платника податків на березень 2012 року

Редакція ВД
Довідкова інформація

Календар платника податків

березень/2012/березень

 

Святкові та неробочі дні: 8 березня — Міжнародний жіночий день.

Норма тривалості робочого часу : при 40-годинному робочому тижні — 167,0 години; при 36-годинному робочому тижні — 151,2 години.

 

Число та день місяця

Останній день подання звіту або сплати податку (збору)

Хто зобов'язаний подати звіт/сплатити податок (збір)

1

2

3

2 березня, п'ятниця

 

 

Останній день подання:

Форми державного статистичного спостереження № 1-торг (нафтопродукти) «Про продаж світлих нафтопродуктів» за лютий 2012 року (наказ Державного комітету статистики України від 31.10.2011 р. № 276)

Підприємці, які провадять діяльність з роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами та газом через автозаправні станції і автомобільні газозаправні компресорні станції

Декларації про наявні обсяги цукру за лютий 2012 року (постанова КМУ від 10.08.2011 р. № 851)

Підприємці, які займаються виробництвом і зберіганням цукру, здійснюють торгівлю цукром (оптову та/або роздрібну)

Примітка. Згідно з розпорядженням КМУ від 28.11.2011 р. № 1210-р робочий день 9 березня (п’ятниця) переноситься на 3 березня (суботу). Тому, якщо територіальний орган Держсільгоспінспекції за місцем зберігання цукру працюватиме 3 березня, декларацію про наявні обсяги цукру можна буде подати 3-го числа (оскільки граничний строк її подання — 4-те число).

3 березня, субота

 

 

Останній день подання:

Див. примітку до 2 березня

7 березня, середа

 

 

Останній день подання:

Див. примітку 2 до 9 березня

9 березня, п'ятниця

Останній день подання:

Звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв за формою № 1-ОА за лютий 2012 року
(в електронному вигляді та на паперових носіях) (підпункт 1.4 Інструкції щодо заповнення Форми № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв» від 27.04.2006 р. № 228)

Підприємці, які отримали ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями

Звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів за формою № 1-ОТ за лютий 2012 року
(в електронному вигляді та на паперових носіях) (підпункт 1.5 Інструкції щодо заповнення Форми № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів» від 27.04.2006 р. № 228)

Підприємці, які отримали ліцензію на оптову торгівлю тютюновими виробами

Примітки:
1) обидва звіти подаються до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України за місцем реєстрації суб'єкта господарювання;
2) згідно з розпорядженням КМУ від 28.11.2011 р. № 1210-р робочий день 9 березня переноситься на 3 березня (суботу). Тому зазначені звіти краще подати заздалегідь — не пізніше 7 березня.

14 березня, середа

 

 

Останній день сплати:

Авансового платежу з податку на доходи за себе за I квартал 2012 року (підпункт 177.5.1 Податкового кодексу)

Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування довше ніж з 01.01.2012 р.

Авансового платежу з єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе за I квартал 2012 року (підпункт 4.5.2 Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 27.09.2010 р. № 21-5, далі — Інструкція № 21-5)

Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування довше ніж з 01.01.2012 р.

15 березня, четвер

 

 

 

 

Останній день сплати:

Збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності за квітень 2012 року (частина «б» підпункту 267.5.2 Податкового кодексу)

Підприємці на загальній системі оподаткування, які торгують за готівку та/або надають платні побутові послуги, що підлягають патентуванню

Збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності за II квартал 2012 року (частина «в» підпункту 267.5.2 Податкового кодексу)

Підприємці на загальній системі оподаткування, які провадять діяльність у сфері розваг (більярд, кегельбан, боулінг, настільні ігри, дитячі відеоігри, лотереї, крім проведення держлотерей)

Останній день подання:

Звіту про застосування РРО та РК (ЗВР-1) і Довідки про використані розрахункові книжки за лютий 2012 року (пункт 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у редакції Закону України від 01.06.2000 р. № 1776-ІІІ)

Підприємці, які застосовують (РК), реєстратори розрахункових операцій (РРО) або книги обліку розрахункових операцій (КОРО) із розрахунковими квитанціями

Примітка. Щоб не подавати цей звіт, підприємець має право подавати податківцям в електронному вигляді копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які є на контрольній стрічці, у пам'яті РРО або модема. Таку думку висловила ДПСУ в листі від 28.12.2011 р. № 10653/7/22-1317/32. Проте з 01.01.2013 р. подання щоденної «електронної» інформації замість щомісячного «паперового» звіту стане вже необхідністю.

16 березня, п'ятниця

 

 

Останній день подання:

Заяви на отримання свідоцтва про сплату єдиного податку з 01.04.2012 р. за новими правилами.
Нагадаємо: якщо підприємець пропустить зазначений строк, перейти на єдиний податок він зможе не раніше ніж з 01.07.2012 р.

Діючі підприємці (не новостворені), які бажають стати платниками єдиного податку, починаючи
з II кварталу 2012 року (підпункт 298.1.4 Податкового кодексу)

Разом із заявою необхідно подати розрахунок доходу за календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування (тобто за 2011 рік)

Підприємці, які у 2011 році працювали на загальній системі оподаткування.
Ті ж, хто весь 2011 рік пропрацював на єдиному податку або на фікспатенті, найімовірніше, зможуть такий розрахунок не подавати (пункт 5 Прикінцевих положень Закону № 4014)

19 березня, понеділок

 

 

Останній день сплати:

ЄСВ за себе за лютий 2012 року (підпункт 4.6.2 Інструкції № 21-5)

Підприємці, які працюють на єдиному податку

 

20 березня, вівторок

 

 

 

 

Останній день сплати:

Єдиного податку за березень 2012 року (пункт 295.1 Податкового кодексу)

Підприємці — єдиноподатники групи 1 або 2

ЄСВ за найманих працівників, утриманого із зарплати працівників або з винагороди підрядників (підпункти 4.4.2, 4.3.6 і пункт 3.5 Інструкції № 21-5)

Підприємці, які виплачували в лютому та березні зарплату працівникам за лютий 2012 року (ставка ЄСВ — 3,6 %) або винагороду громадянам за виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами за лютий 2012 року (ставка ЄСВ — 2,6 %).
На якій системі працює підприємець, не має значення

ЄСВ за найманих працівників, нарахованого на зарплату працівників (ставка ЄСВ установлюється залежно від класу професійного ризику: 36,76 % — 49,7 %) або на винагороду громадян, які виконували роботи (послуги) за цивільно-правовими договорами (ставка ЄСВ — 34,7 %) (підпункт 4.3.6 Інструкції № 21-5)

У цей строк ЄСВ сплачується лише в тому разі, якщо сума зарплати за лютий 2012 року (або винагороди за цивільно-правовими договорами за лютий 2012 року) була нарахована, однак станом на 20 березня так і залишилася невиплаченою.
Система оподаткування, обрана підприємцем, в даному випадку не має значення

Останній день подання:

Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за лютий 2012 рік (за формою додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08.10.2010 р. № 22-2, далі — Порядок № 22-2; пункти 2.15 і 3.1 Порядку № 22-2)

Підприємці-роботодавці незалежно від обраної системи оподаткування

Податкової декларації з ПДВ за лютий 2012 року (пункти 203.1 і 49.20 Податкового кодексу). Звіт подається за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 25.11.2011 р. № 1492

Підприємці, зареєстровані як платники ПДВ

Податкової декларації з ПДВ за частину січня та лютий 2012 року (пункт 202.1 Податкового кодексу)

Підприємці, зареєстровані платниками ПДВ у січні 2012 року (2 січня та пізніше)

Копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за лютий 2012 року в електронному вигляді (пункт 201.15 Податкового кодексу)

Підприємці, зареєстровані платниками ПДВ. При цьому якщо Реєстр містить значну кількість записів, ДПАУ рекомендує подавати його порціями — не більше 20 тисяч записів (лист ДПАУ від 26.01.2011 р. № 2049/7/16-1117)

Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування — про зміни, що відбулися в лютому 2012 року

Єдиноподатники груп 1 і 2, у яких минулого місяця змінювалися:
— адреса;
— місце провадження діяльності;
— види діяльності (пункт 298.5 Податкового кодексу)

Звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за лютий 2012 року (пункти 1 — 2 Порядку заповнення розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2009 р. № 671; пункт 49.20 і пункт 4 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу

Підприємці, які реалізують у оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої і пиво (крім єдиноподатників)

Декларації акцизного податку за лютий 2012 року (пункти 223.2 і 49.20 Податкового кодексу). Форму декларації затверджено наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1030

Підприємці — платники акцизного податку

Податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за лютий 2012 року (пункти 321.5 і 49.20 Податкового кодексу). Форму розрахунку затверджено наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1018

Підприємці, які в підприємницькій діяльності використовують радіочастотний ресурс України, наприклад радіотелефон

21 березня, середа

 

 

Останній день подання:

Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування — про відмову від роботи на єдиному податку.
Нагадаємо: якщо підприємець відмовиться від спрощеної системи, повернутися на єдиний податок знову він зможе не раніше ніж з 01.01.2013 р.

Діючі єдиноподатники, які бажають перейти на загальну систему оподаткування з 01.04.2012 р. (підпункт 298.2.1 Податкового кодексу)

30 березня, п’ятниця

 

 

 

 

Останній день сплати:

Податку на доходи (ПДФО), утриманого із зарплати працівників або з винагороди, нарахованої громадянам за цивільно-правовими договорами (підпункт 168.1.5 Податкового кодексу)

У цей строк ПДФО сплачується лише в тому випадку, якщо сума зарплати за лютий 2012 року (або винагороди за цивільно-правовими договорами за лютий 2012 року) була нарахована, але станом на 30 березня так і залишилася невиплаченою.
Система оподаткування, обрана підприємцем, у цьому випадку не має значення

Податку на додану вартість за лютий 2012 року (пункти 203.2 і 202.1 Податкового кодексу)

Підприємці — платники ПДВ

Податку на додану вартість за частину січня та лютий 2012 року (пункти 203.2 і 202.1 Податкового кодексу)

Підприємці — платники ПДВ, зареєстровані платниками ПДВ у січні 2012 року
(2 січня та пізніше)

Збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за лютий 2012 року (стаття 4 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» від 09.04.99 р. № 587-XIV; пункт 4 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу)

Підприємці, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої і пиво (крім єдиноподатників)

Акцизного податку за лютий 2012 року

Підприємці — платники акцизного податку

Земельного податку за лютий 2012 року (пункт 287.3 Податкового кодексу)

Підприємці-землекористувачі (крім орендарів) і землевласники (єдиноподатники земельний податок за земельні ділянки, що використовуються ними для провадження підприємницької діяльності, не сплачують)

Орендної плати за землі державної та комунальної власності за лютий 2012 року (пункти 287.3 і 288.7 Податкового кодексу)

Підприємці — орендарі землі (у тому числі й єдиноподатники)

Збору за користування радіочастотним ресурсом за лютий 2012 року (пункти 57.1 і 322.1 Податкового кодексу)

Підприємці, які в підприємницькій діяльності використовують радіочастотний ресурс України, наприклад радіотелефон

ЄСВ, нарахованого підприємцем за себе за результатами остаточного розрахунку з ПФ за 2011 рік (підпункт 4.5.2 Інструкції № 21-5)

Підприємці, які у 2011 році (протягом усього року рік або його частини) працювали на загальній системі оподаткування

ЄСВ, який підлягає доплаті до мінімального розміру за місяці 2011 року (підпункт 4.5.2 Інструкції № 21-5)

Підприємці, які у 2011 році (протягом усього року рік або його частини) працювали на загальній системі оподаткування, якщо протягом цього періоду їх середньомісячний чистий дохід хоча б в якомусь місяці був менше мінімальної зарплати.
Якщо ПФ самостійно надішле повідомлення про доплату, погасити його потрібно протягом 10 календарних днів. Якщо ж повідомлення не буде, доплату слід внести самостійно не пізніше 30 березня

Останній день подання:

Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску за формою № Д5 (річна) за 2011 рік (пункт 3.2 Порядку № 22-2)

Підприємці (у тому числі єдиноподатники) про суми ЄСВ, нарахованого та сплаченого до ПФ за себе
(і за членів сім'ї, що беруть участь у підприємницькій діяльності, якщо вони добровільно застраховані у ПФ)

 

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі