Підприємець-єдиноподатник: прийняв в оплату електронні гроші — сплати 15 % єдиного податку і залиш «спрощенку»

Редакція ВД
Коментар

Підприємець-єдиноподатник: прийняв в оплату електронні гроші — сплати 15 % єдиного податку і залиш «спрощенку»

Лист Мінекономрозвитку від 17.09.2013 р. № 3112-13/32401-14

Електронні гроші — засіб оплати, який на сьогоднішній день уже багато хто дуже часто використовує.

У боротьбі за клієнта на рівних змагаються і підприємці-єдиноподатники.

Водночас пункт 291.6 ПКУ ставить їм «бар’єр». У ньому міститься розпорядження всім єдиноподатникам (і юридичним та фізичним особам) здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та безготівковій).

Посилаючись на цю вимогу, податківці не дозволяють ФОП-єдиноподатникам приймати в оплату електронні гроші (у тому числі через систему WebMoney), про що неодноразово повідом­ляли (див. консультації з підкатегорії 107.04 БЗ Міндоходів).

Висловити свою думку з цього питання вирішило і Мінекономрозвитку.

Міністерство, як і податківці, звертає увагу, що використання електронних платіжних систем не підпадає під визначення «безготівкові розрахунки» (міститься в Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті від 21.01.2004 р. № 22). І з цим доведеться погодитися.

Таким чином, єдиноподатники не можуть приймати в оплату за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електрон­ні платіжні системи. Якщо ж розрахунок все-таки буде зроблено, то підприємець повинен відповідні надходження відобразити в окремій «15 %-й» графі Книги, потім у декларації з єдиного податку і сплатити з таких доходів після подання декларації єдиний податок за ставкою 15 % (п.п. 3 п. 293.4 ПКУ). Крім цього, доведеться покинути «спрощенку».

Підприємець-єдиноподатник може намагатися не афішувати розрахунки через ті ж WebMoney, а проводити виручку як отриману в касу готівку. Але знову ж таки, в цьому випадку йдеться тільки про приховання порушення.

Зауважимо, що Мінекономрозвитку «пообіцяло» до 2020 року усунути таке законодавче обмеження. Невже для того, щоб мати можливість розраховуватися електронними грошима з єдиноподатником, потрібно почекати всього лише… 7 років?

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі