Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Вартість будівництва: роз'яснює Мінрегіонбуд

Редакція ББ
Будівельна Бухгалтерія Лютий, 2009/№ 3
Друк
Лист від 29.12.2008 р. № 8/5-1430

Вартість будівництва: роз’яснює Мінрегіонбуд

 

Лист Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 29.12.2008 р. № 8/5-1430

 

Міністерство регіонального розвитку та будівництва України опрацювало <...> звернення <...> щодо визначення категорії «вартість будівництва» в рамках

Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» та інформує.

Стаття 18 Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю»

визначає здійснення контролю виконання зобов’язань за договором, зокрема управителем за дотриманням забудовником виконання умов та зобов’язань за договором з метою своєчасного запобігання виникненню ризикових ситуацій у процесі будівництва внаслідок дій забудовника, у тому числі щодо зростання вартості будівництва більш ніж на 20 відсотків.

При цьому цим

Законом передбачено, що управитель укладає із забудовником договір, який регулює взаємовідносини управителя із забудовником щодо організації спорудження об’єктів будівництва з використанням отриманих в управління управителем коштів та подальшої передачі забудовником об’єктів інвестування установникам управління.

Умови такого договору залежать від виду фонду фінансування будівництва (ФФБ)

, який використовується для організації фінансування будівництва об’єкта. ФФБ може бути двох видів — ФФБ виду А та ФФБ виду Б.

Для ФФБ виду А

поточну ціну вимірної одиниці об’єкта будівництва, споживчі властивості об’єктів інвестування, коефіцієнти поверху та комфортності визначає забудовник, при цьому він приймає на себе ризик щодо недостатності залучених коштів на спорудження об’єкта будівництва та зобов’язаний своєчасно ввести його в експлуатацію незалежно від обсягу фінансування.

Для ФФБ виду Б забудовник бере на себе зобов’язання дотримуватися рекомендацій управителя

щодо споживчих властивостей об’єктів інвестування, здійснювати спорудження об’єктів будівництва без порушення графіків будівництва та відповідно до проектної документації і в межах загальної вартості будівництва, погодженої з управителем, та своєчасно ввести їх в експлуатацію у разі виконання управителем графіка фінансування будівництва. Управитель визначає поточну ціну вимірної одиниці об’єкта будівництва, коефіцієнти поверху і комфортності та приймає на себе ризик щодо недостатності залучених коштів на спорудження об’єкта будівництва.

Таким чином управитель контролює дотримання забудовником вартості будівництва, визначеної в договорі між ними.

Вартість будівництва складається, у тому числі, з:

— безпосередніх витрат з будівництва житлового будинку, які враховують витрати на проектування та затвердження проекту будівництва, організацію процесу будівництва, виконання загальнобудівельних робіт, улаштування внутрішньобудинкових інженерних систем, монтаж та придбання інженерного обладнання, електромеханічного та іншого устаткування, благоустрій та спорудження внутрішньомайданчикових інженерних мереж, уключаючи адміністративні витрати та

прибуток підрядних організацій, що компенсуються замовником, податки, збори та інші обов’язкові платежі, встановлені законодавством;

— витрат пов’язаних з додатковими технічними та економічними умовами розвитку регіонів, а саме: звільнення і інженерна підготовка будівельного майданчика, компенсація витрат попереднім власникам земельної ділянки, вартість земельної ділянки, спорудження позамайданчикових інженерних мереж, відрахуваннями на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів тощо.

Одночасно зазначаємо, що відповідно до статті 24 зазначеного Закону України нагляд та регулювання діяльності управителів ФФБ здійснює спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національний банк України у межах своїх повноважень.

Крім того, відповідно до статті 147 Конституції України офіційне тлумачення законів України дає Конституційний Суд України.

 

Заступник міністра Д. Ісаєнко

 

КОМЕНТАР

 

Проблемі визначення терміна «вартість будівництва» було присвячено одну з наших публікацій у газеті «Будівельна бухгалтерія» (

див. «Будівельна бухгалтерія», 2009, № 2, с. 14 — 15). Автор статті дійшов висновку, що в системі ФФБ-фінансування під вартістю будівництва розуміється не кошторисна вартість і не собівартість, а продажна ціна об'єкта, тобто вартість, обумовлена контрактом між управителем ФФБ та забудовником.

Цей лист фактично підтверджує висловлену версію.

 

Григорій Козаков

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі