Теми статей
Обрати теми

Новини і події

Редакція ББ
Новини

Зупинено постанову Кабміну щодо заборони віднесення курсових різниць за валютними кредитами до валових витрат

Указом Президента України від 08.09.2009 р. № 717/2009

зупинено дію постанови Кабінету Міністрів України «Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на прибуток» від 26.08.2009 р. № 895.

 

Президент зупинив чинність норм у частині недавніх ПДВ-обмежень

Президент України своїм Указом від 04.09.2009 р. № 706/2009

зупинив чинність:

п. 2 розпорядження КМУ від 01.07.2009 р. № 757-р.;

розпорядження від 17.07.2009 р. № 838-р.

Одночасно Президент звернувся до Конституційного Суду України з поданням про рішення питання щодо конституційності зазначених документів (їх окремих положень).

Нагадаємо, що цього літа Кабмін розпорядженням від 01.07.2009 р. № 757-р зобов’язав ДПАУ взяти до відома таке:

— «платники податку на додану вартість декларують суму податкового кредиту в період виникнення податкового зобов’язання;

— у разі встановлення органами державної податкової служби факту виписки податкових накладних, згідно з якими не задекларовані (не сплачені) податкові зобов’язання, обсяг яких щодо оподатковуваних операцій перевищує суму, визначену

підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України «Про податок на додану вартість», реєстрація платників податку на додану вартість анулюється».

Одразу ж після наведеного вище

розпорядження уряд наказав врегулювати ще декілька питань адміністрування податку на додану вартість. Так, до найвищого ступеня ризику віднесено факт подання декларацій, в яких відображено дані податкових накладних, виписаних в інших, ніж звітний, періодах. Безпечно «коригуватися» можна тільки за допомогою податкових накладних, що «запізнилися» не більше ніж на два місяці з дати настання граничного строку їх подання. У разі коригування або уточнення показників раніше поданих декларацій в обсягах, що перевищують 10 % загальної суми задекларованих податкових зобов’язань або кредиту, платники податку перевірятимуться за участю податкової міліції (розпорядження КМУ від 17.07.2009 р. № 838-р).

 

Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності: чекаємо на постанову Кабміну

За інформацією, розміщеною на урядовому порталі, 26 серпня Уряд прийняв унесену Держкомпідприємництва та розроблену спільно з Мінрегіонбудом і Радою підприємців при Кабміні

постанову «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності».

Підготовка цього документа зумовлена ситуацією, що склалась у зв’язку з недосконалістю законодавства. Тимчасові споруди (кіоски, павільйони, лотки тощо) до прийняття зазначеного нормативно-правового акта знаходились поза межами правового поля. До того ж земельні ділянки для їх розміщення виділялись тільки після аукціону, порядок проведення якого відсутній. Така правова колізія, що існувала, призвела до того, що переважна більшість малих архітектурних форм (МАФ) розміщено в містах без будь-яких документів.

Зазначена

постанова тимчасово, до прийняття закону, урегульовує питання оформлення документів як для МАФ, що вже розміщені, так і для нових тимчасових споруд. Зокрема, документом передбачено спрощену процедуру оформлення для вже існуючих МАФ, договори оренди землі під якими закінчились. З власниками таких МАФ за рішеннями місцевих рад буде укладено договір сервітуту.

Повного пакета документів будуть потребувати нові тимчасові споруди

, але передбачені чітка процедура з визначеними термінами, заборона безпідставної відмови, принцип мовчазної згоди при отриманні документів.

На сьогодні офіційний текст зазначеної постанови на урядовому порталі відсутній, тому більш детально про її зміст ми повідомимо відразу після її оприлюднення.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі