Теми статей
Обрати теми

Заміна фільтрів в автомобілі — ремонт чи техобслуговування

Редакція ББ
Відповідь на запитання

Заміна фільтрів в автомобілі — ремонт або техобслуговування

 

Будівельне підприємство планує замінити на автомобілі повітряний, паливний та масляний фільтри. Як відобразити в податковому обліку такі операції?

 

Нагадаємо, що відповідно до

Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Мінтрансу від 30.03.98 р. № 102 (далі — Положення № 102), що визначає порядок проведення технічного обслуговування і ремонту дорожніх транспортних засобів, під технічним обслуговуванням розуміють комплекс операцій чи операцію з підтримання працездатності або справності виробу при його використанні за призначенням, зберігання і транспортування.

Заміна фільтрів автомобіля спричинює підтримання працездатності або справності виробу, а тому такі дії можна розцінювати як технічне обслуговування.

Але, на думку податківців (консультація в

журналі «Вісник податкової служби України», 2002, № 9, с. 40), заміна небазових частин автотранспорту (до яких, як ви розумієте, належать автомобільні фільтри) не відноситься до технічного обслуговування автомобіля та розглядається як поточний ремонт. Аргументують свою позицію податківці тим, що в Положенні № 102 не йдеться про можливість заміни небазових частин при технічному обслуговуванні. Тому витрати на заміну автомобільних фільтрів відносяться до складу валових витрат на підставі п. 8.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР (далі — Закон про податок на прибуток) у сумі, що не перевищує 10 % сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду.

Ми з такою думкою податківців не згодні, оскільки:

1) перелік робіт, наведений у

Положенні № 102, не є вичерпним, а тому заміну фільтрів можна пов’язати з технічним обслуговуванням як роботу з підтримання автомобіля в робочому стані;

2) здійснюючи будь-який технічний огляд, підприємство має право за необхідності здійснити заміну відповідних деталей та вузлів (фільтрів), оскільки така заміна не заборонена законодавчо і здійснюється

для підтримання працездатності або справності виробу.

Отже, як бачимо, заміну фільтрів можна віднести до технічного обслуговування, а витрати на таку заміну — до валових витрат відповідно до

п.п. 5.2.1 Закону про податок на прибуток без урахування жодних обмежень. Щоб убезпечити себе, пропонуємо здійснювати заміну фільтрів під час офіційно оформленого технічного обслуговування, наприклад, при здійсненні щоденного технічного обслуговування.

І все-таки, як бачимо, податківці дотримуються іншої думки, і переконати їх у протилежному буде важко. Тому при обережному підході витрати на заміну фільтрів слід відображати як витрати на ремонт (включати до складу валових витрат у межах 10 %

сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду відповідно до п. 8.7 Закону про податок на прибуток).

 

Сергій Децюра

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі