Теми статей
Обрати теми

Новини і події

Редакція ББ
Новини

Щодо письмових запитів податківців

Постановою КМУ від 28.09.2011 р. № 1007

внесено зміни до Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженого урядовою постановою від 27.12.2010 р. № 1245.

Змінами доповнено

пункт 12 зазначеного Порядку новими підставами для ініціювання органами податкової служби надсилання письмового запиту про подання інформації суб’єкту інформаційних відносин.

Тепер органи ДПС мають право направити платнику податку письмовий запит за наявності таких підстав:

— виявлення недостовірності даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;

— подання щодо платника податків скарги про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної;

— проведення зустрічної звірки.

Постанова від 28.09.2011 р. № 1007

набула чинності з 4 жовтня 2011 року.

Джерело: www.nibu.factor.ua

 

Унесено зміни до бухгалтерських стандартів

Наказом Міністерства фінансів України

(далі — МФУ) від 26.09.2011 р. № 1204 внесено зміни до П(С)БО 2 «Баланс», П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати», П(С)БО 16 «Витрати», П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» та П(С)БО 29 «Фінансова звітність за сегментами».

Крім того, змінено

План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій суб’єктів малого підприємництва, затверджений наказом МФУ від 19.04.2001 р. № 186, та Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджену наказом МФУ від 30.11.99 р. № 291 (далі — Інструкція № 291).

В основному корегування зазначених документів пов’язано зі змінами, внесеними до

Податкового кодексу України Законом № 3609, зокрема:

— з

П(С)БО 16 «Витрати» виключено положення щодо можливості визначення собівартості за прямими витратами, пов’язаними з виробництвом продукції, виконанням робіт, наданням послуг;

— у

Звіті про фінансові результати (форма № 2) виключено рядок 045 «Загальновиробничі витрати», оскільки такі витрати підлягають включенню в собівартість реалізованої продукції;

— у

П(С)БО 25 визначено, що у Звіті про фінансові результати Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва (форма № 2-м) загальновиробничі витрати відображаються у складі собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг). У попередній редакції загальновиробничі витрати наводилися у статті «Інші операційні витрати»;

— з

Інструкції № 291 виключено кореспонденцію рахунків Дебет 79 — Кредит 91;

— перенесено з 1 січня 2012 року

на 1 січня 2013 року дату набрання чинності наказом МФУ «Про затвердження Положення бухгалтерського обліку «Податкові різниці» від 25.01.2011 р. № 27.

Наказ

від 26.09.2011 р. № 1204 набере чинності з дня офіційного опублікування.

Джерело: www.nibu.factor.ua

 

Мін’юст визначив, як проводити фінансовий аналіз підприємств

З метою збереження усталеної практики

при проведенні експертизи фінансового стану та при підготовці висновків про наявність ознак приховуваного, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства щодо державних підприємств чи підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25 відсотків, Міністерство юстиції України наказом від 14.09.2011 р. № 3010/5 (далі — наказ № 3010/5) установило, що при проведенні зазначених вище дій слід застосовувати Методичні рекомендації щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджені наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 р. № 14.

Арбітражним керуючим, призначеним судом розпорядниками майна, керуючим санацією, ліквідаторам рекомендовано при здійсненні аналізу фінансової, господарської та інвестиційної діяльності підприємства, його становища на ринках та аналізу фінансового становища керуватися

наказом № 3010/5.

Наказ

від 14.09.2011 р. № 3010/5 набирає чинності після завершення виконання заходів, що забезпечать можливість здійснення Міністерством юстиції України повноважень державного органу з питань банкрутства, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Джерело: www.nibu.factor.ua

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі