Теми статей
Обрати теми

Про сертифікацію

Редакція ББ
Лист від 08.06.2012 р. № 7/17-9501

Про сертифікацію

Лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 08.06.2012 р. № 7/17-9501

 

До Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надходять звернення суб’єктів містобудування стосовно обов’язкового зазначення з 1 червня 2012 року у документах, що подаються замовником будівництва до інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю, серії та номера кваліфікаційного сертифіката головного архітектора (інженера) проекту та експерта і повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 р. № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури» передбачено здійснення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, а саме: архітекторів, інженерів-проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів.

Відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461, та Порядку виконання підготовчих робіт і Порядку виконання будівельних робіт, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466, з 1 червня 2012 року у документах, що подаються замовником будівництва до інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю, обов’язково зазначаються серії та номери кваліфікаційного сертифіката відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури.

Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Таким чином, дія закону чи іншого нормативно-правового акта поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності.

З урахуванням викладеного Міністерство роз’яснює, що територіальні інспекції державного архітектурно-будівельного контролю з 01.06.2012 р. можуть продовжувати здійснювати реєстрацію декларацій без заповнення замовником відповідних пунктів із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката головного архітектора (інженера) проекту у разі, якщо проектна документація затверджена до 1 червня 2012 року.

 

Заступник Міністра Д. Ісаєнко

 

КОМЕНТАР

 

Лист , що коментується, в світлі останніх змін, які відбувалися в нормативно-правових документах, що коментується, в світлі останніх змін, які відбувалися в нормативно-правових документах, що регулюють містобудівну діяльність, частково втратив свою актуальність. Однак, більша частина його змісту є корисною і сьогодні.

Зокрема, багато суб’єктів містобудівної діяльності пам’ятають про питання, які почали виникати навколо документів, що подаються замовником будівництва до інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю (далі — інспекції ДАБК). Так, наприклад, на момент видання , що коментується, в декларації про початок виконання підготовчих робіт та декларації про початок виконання будівельних робіт, а також в декларації про готовність об’єкта до експлуатації з 01.06.2012 р. мали зазначатися номер і серія кваліфікаційного сертифіката головного архітектора (інженера) проекту.

Вказані вище вимоги були закріплені у формах відповідних документів, затверджених таНеобхідність же здійснення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, а саме: архітекторів, інженерів-проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів, передбачена постановою КМУ№ 554.

У той же час Мінрегіон роз’яснив, що територіальні інспекції ДАБК з 01.06.2012 р. можуть продовжувати здійснювати реєстрацію декларацій без заповнення замовником відповідних пунктів із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифіката головного архітектора (інженера) проекту у разі, якщо проектна документація затверджена до 1 червня 2012 року. Обґрунтована така позиція була тим, що згідно до закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Отже, дія закону чи іншого нормативно-правового акта поширюється тільки на ті відносини, які виникли після набуття ним чинності.

У багатьох суб’єктів містобудування може виникнути запитання, чому Мінрегіон підбиваючи підсумок в своїх роз’ясненнях, ставить його в залежність від проектної документації?

Нагадаємо, така «залежність» викликана вимогами . Згідно з цією нормою вимоги щодо того, що:

— проект об’єкта архітектури розробляється під керівництвом або з обов’язковою участю архітектора, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат;

— проект об’єкта архітектури завіряється підписом і скріплюється особистою печаткою архітектора, який має кваліфікаційний сертифікат,

мали набути чинності лише через два роки після створення Архітектурно-будівельної атестаційної комісії та введення в дію порядку проведення професійної атестації в архітектурній діяльності. Під такою датою, імовірно, і слід розуміти 01.06.2012 р .

Крім того, нагадуємо нашим читачам, що сьогодні форми декларації про початок виконання підготовчих робіт, декларації про початок виконання будівельних робіт та декларації про готовність об’єкта до експлуатації мають дещо інший «вигляд», ніж на момент підготовки свого роз’яснення Мінрегіоном. Відповідні зміни були внесені згідно з та

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі