Теми статей
Обрати теми

Податківці заперечують проти використання факсиміле для завірення податкової звітності

Редакція ББ
Будівельна Бухгалтерія Квітень, 2013/№ 8
Друк
Відповідь на запитання

Податківці заперечують проти використання факсиміле для завірення податкової звітності

 

Чи має право платник податків застосовувати факсиміле при підписанні податкових декларацій?

 

ДПСУ на своєму офіційному сайті нагадала, що до обов’язкових реквізитів податкової звітності належать, зокрема, підписи платника податку або уповноваженої особи, які засвідчені печаткою.

Так, відповідно до п. 48.5 Податкового кодексу України податкова декларація повинна бути підписана :

— фізичною особою — платником податків або його законним представником;

— особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації згідно із договором про спільну діяльність або угодою про розподіл продукції;

— керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби.

У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку податкова декларація підписується таким керівником.

Якщо податкова декларація подається податковими агентами — юридичними особами, її підписує керівник агента та особа, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації. Якщо податковим агентом є платник податків — фізична особа, декларація підписується лише таким платником податків.

Підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність електронного цифрового підпису платника податку в електронному документі.

Ураховуючи викладене, податківці зробили вис-новок, що платник податків не має права застосовувати факсиміле при підписанні податкових декларацій та розрахунків, а податкова звітність, складена з порушеннями, не вважається податковою декларацією.

Додамо також, що аналогічного висновку голов-не податкове відомство дійшло й в Узагальнюючій податковій консультації з питань застосування факсиміле при складанні первинних документів, документів бухгалтерської та податкової звітності, затвердженій наказом ДПСУ від 22.11.2012 р. № 1047. У цьому документі податківці також категорично наполягали на неможливості використовування факсиміле на податкових накладних та на документах, що складаються посадовими особами органів ДПС.

 

Анастасія Романова

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі