70% українців мають кредити в гривнях, євро, доларах, криптовалюті

11.08.2024 33

Попит на кредити в Україні зберігається на високому рівні та демонструє стійку тенденцію до зростання. Наразі, згідно з офіційними даними, статус користувача кредитними коштами мають понад 70% громадян. Позичають переважно в банках та МФО. Кредити беруть не лише, щоб дожити до зарплати, а й на розвиток бізнесу, оплату навчання, купівлю меблів, автомобіля чи житла, ремонт тощо. Найчастіше позику оформляють в гривні. Проте популярні також кредити в доларах, євро та криптовалюті.

 

Динаміка кредитування

 

Стабільно популярними є кредити онлайн на картку. Послугами МФО користуються 13% дорослих українців. Упродовж місяця вони оформляють в середньому 700 тис. мікрокредитів на місяць. Однією з основних причин високого попиту є те, що популярні МФО надають кредит без довідки про доходи та не вимагають поручителя.

 

Популярні серед населення також банківські споживчі кредити, оскільки річна ставка становить 28-35% річних. В основному банки позичають гроші своїм давнім клієнтам, а новим переважно пропонують кредитні картки. У 2024 році кількість користувачів “кредитками” збільшилася на 70%.

 

Позики українці беруть в основному в гривні, хоча останнім часом зростає цікавість до кредитів у криптовалюті. Таку послугу пропонують деякі криптобіржі (детальніше — за посиланням). Щоправда, для отримання криптопозики потрібна застава — у криптоактивах чи традиційній валюті. Також нерідко українці позичають долари та євро.

 

На які потреби беруть кредити

 

Серед населення найбільш поширені позики на споживчі потреби. Так, мікрокредити в небанківських фінустановах найчастіше беруть “до зарплати” — на 7-10 днів. Також до МФО звертаються, якщо терміново потрібні гроші на:

  • ліки;
  • ремонт авто чи житла;
  • оплату комунальних послуг;
  • одяг та взуття.

 

Сума позики здебільшого становить 5-15 тис. грн. Отримати її можна упродовж кількох хвилин, оскільки перевірка займає мало часу.

 

Оформлення кредиту в банку потребує більше часу, проте можна позичити 100 тис. грн і більше під значно менший, ніж в МФО, процент. Тому в банк українці звертаються, коли не вистачає коштів на купівлю:

 

  • автомобіля;
  • великої побутової техніки;
  • альтернативних джерел енергії;
  • меблів тощо.

 

Кредити в іноземній валюті беруть здебільшого на розвиток бізнесу, а також щоб оплатити лікування чи навчання за кордоном або придбати нерухомість. Видають такі кредити державні й приватні банки. Процентна ставка становить 7-8% річних.

 

Криптовалюту позичають, якщо потрібно фінансування, а продавати криптоактив у цей період не вигідно чи немає бажання. Криптопозики зазвичай беруть для торгівлі на біржі. Як і в традиційному кредитуванні, встановлюється процентна ставка — розмір залежить від терміну. Повернення здійснюється рівними частками — щотижня чи щомісяця. Також є можливість оформити миттєвий кредит без застави. Однак термін кредитування короткий, а повернути позику потрібно за один раз. 

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі