Темы статей
Выбрать темы

Передача-отримання майна: як показати в обліку?

Матвеева Виктория, эксперт журнала «Бюджетная бухгалтерия»
Управління освіти передає приміщення на баланс закладу дошкільної освіти (далі — ЗДО). Передачу майна оформлено Актом приймання-передачі ОЗ. Допоможіть розібратися з такими запитаннями: 1) чи потрібно ЗДО подавати Довідку про надходження в натуральній формі до органу Казначейства; 2) чи потрібно складати Акт введення в експлуатацію ОЗ; 3) як показати в обліку зарахування такого приміщення на баланс?

На яких умовах?

Насамперед варто пояснити юридичний бік таких операцій.

Вочевидь, управління освіти та ЗДО є бюджетними установами, які утворені одним суб’єктом управління комунальним майном і мають у своєму розпорядженні комунальне майно. При цьому суб’єктом управління майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад (далі — ТГ), є ОМС.

А отже, передачу такого майна здійснюють за рішенням засновника як органа управління, якому надано право розпоряджатися майном комунальної власності відповідної ТГ (ч. 2 ст. 327 ЦКУ). При цьому документом, який підтверджує виникнення відповідного права, є рішення сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі її створення), районної, обласної ради про закріплення на праві оперативного управління (господарського відання) нерухомого майна, що перебуває в комунальній власності.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам Я уже
logo PRO PRO-доступ Неограниченный доступ ко всем закрытым материалам сайта без рекламы
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa

Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше